Sukaypark'ta gerçekleştirilen iftar programına Osmangazi Belediye Başkan Vekili Ünal Aksoy, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Emin Latif İle sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda BATISİAD üyesi katıldı.

Selamlama konuşması için söz alan BATİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, Ramazan ayını kutlayarak, düzenledikleri iftar programıyla birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini sergilediklerini söyledi.

İNEGÖL’DE ÜRETİLSİN DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde, yerli otomobilin üretim yerinin İnegöl olmasını isteyen Ticaret ve Sanayi Odası, kapsamlı bir raporla TOBB’ye başvuruya hazırlandıklarını ifade etmişti.

İNEGÖL’E DESTEK

Yerli otomobilin konusunda İnegöl'ün TOBB'a başvurarak, üretimin İnegöl'de yapılmasının talep edildiğini hatırlatan Er, "Hepimiz farklı markalarda araçlar kullanıyoruz. Lakin bir yerli markamız yok, olmadı, olamadı. Bugün ortam müsait. Cumhurbaşkanımızın TOBB'da yaptığı çağrı çok yerinde idi. Biz Devrim'i yaptığımızda Güney Kore'nin hiçbir şeyi yoktu. Şimdi kaç tane markası var? İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın, yerli otomobilin İnegöl'de yapılmasına ilişkin bir takım girişimleri var. İnşallah Türkiye'nin yerli otomobili üretimin başkenti Bursa'da yapılacaktır. Bu noktada bizler de elini taşın altına koyanların destekçisiyiz. Araç üretilsin bu aracı ilk alanlardan birisi ben olurum. İnşallah bunu yakın zamanda göreceğiz" dedi.