İnegölspor’a dün başkan seçilen Münir Kaner kongrede yaptığı açıklama ile İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı eleştirdi.

1 MİLYON İÇİN GÖZDAĞI VERİLİYOR

Kaner; “Belediye Başkanımız Onursal Başkanımız. Elinden geleni yapmıştır. Kimse demiyor ki elini çek. Bu bir dedikodudur gidiyor. O zaman başkan elini çek. İnegölspor, İnegöl’ündür. Siyaset üstüdür. Hiçbir partinin güdümünde değildir. 1 milyon TL para vereceğini söylüyor. 900 olmuyor, 1 milyon 100 de olmuyor. 1 milyon TL için arkadaşlara gözdağı veriliyor. İnegölspor 1 milyon TL’ye kaldıysa yazıklar olsun bize.”

BEN İCAZET ALACAK DEĞİLİM

İcazet almadığını ifade belirten Kaner “ Gümüşhane 35 bin nüfusla Play –Off oynuyor. Biz 250 bin nüfusa sahibiz. Başarı yok. Başarı yok, hedef yok. Belediye Başkansız bu iş olmaz diyor. Buraya gelecek olan icazet almayacak. Biz Cemal Arık’ı da gördük. Hikmet Şahin’i de gördük. Bunlar yapmadılar mı? Sen mülki amir olarak adayların önünü kesemezsin. Ben görüştüm. ‘Ben bir lira delikli para vermem. Aday olacak olanla da görüşmem. Kim aday olmak istiyorsa olsun’ dedi. Ben de sayın Başkan Allah’a emanet ol dedim. Çıkıyorum dedim ve çıktım. Ben icazet alacak değilim” ifadelerini kullandı.