Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol gereği okul sporları kapsamında düzenlenen FUTBOL/FUTSAL VOLEYBOL /ATLETİZM/HALTER/SATRANÇ dallarında okul maçlarına katılmıştır. 1. KÜME müsabakalarında elde edilen başarılardan dolayı BURSA İlinin Türkiye şampiyonlarında da temsil etme hakkı kazanmıştır.

            Beden Eğitimi Öğretmeni EYUP EFE nezaretinde Okulda gerçekleştirilen egzersiz ve spor faaliyetlerinde çalışan öğrenciler: 1.Küme Küçük Erkekler VOLEYBOL branşında Bursa 3.olmuş ve Bursa’yı Kırklareli’nde yapılacak olan Küçük Erkekler VOLEYBOL Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı kazanmışlardır. Yine 1.Küme Yıldız Erkekler VOLEYBOL müsabakalarına katılan; tamamı 6. Ve 7.sınıflardan oluşan Yıldız Erkek VOLEYBOL  takımı da BURSA da 3.olmuş ve okullarına çok iyi bir başarı kazandırmışlardır.

           HALTER yarışmaların da ise: Yıldız Erkek müsabakalarına katılan Eyüp NAS ve Cihat BABÜR isimli öğrencilerimiz kategorilerinde Bursa 1.olarak İlimizi Kütahya da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası grup elemelerinde temsil edeceklerdir.Sosyal Bilgiler öğretmenimiz EMRAH ÜNAL gözetiminde çalışmalarını sürdüren  SATRANÇ takımımızdan Abdurrahman Talha ÇELİKBİLEK  İNEGÖL 2. Ömer DEMİR ise İNEGÖL 4. Olmuş ilçemizi  BURSA da yapılacak olan il şampiyonasında temsil edeceklerdir.

 GAZİOSMANPAŞA İmam Hatip Ortaokulu; Okul Sporları müsabakaları çerçevesinde yapılan içlerinde Rahim KESKİN, Gürsu ZAFER ve  ÖZEL okulların da bulunduğu yaklaşık 40 okulun katıldığı 1.Küme FUTSAL Küçük Erkekler maçlarında da Bursa 2.’si olmuş ve okullarının ismini Bursa Okul Sporlarına yazdırmışlardı.

Okul Müdürü Sabit TAŞ “Marifet iltifata tabidir.”Sözünden esinlenerek emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen, veli ve maddi konularda destek veren Belediye Spor Yönetici ve İdarecilerine teşekkürler etmiş, bu başarılarından dolayı tüm öğrencileri ödüllendirmiştir.