Bugün saat 10.00’da Sedef pastanesinde düzenlenen kahvaltıya MHP İlçe başkanı Hayati Bedir ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Kahvaltının ardından konuşan MHP İlçe Başkanı Hayati Bedir, “İnegöl için var gücüyle çalışan tüm basın mensuplarımızın bu özel günlerini kutluyoruz. Bizim aynı zamanda ekibimizin hazırladığı trafik sorunlarına çözüm noktasındaki projelerimizi de açıklamak istiyoruz. Amacımız yaşanan sorunları yerinde tespit edip yerel yetkililere bildirmek. Amaç burada hepimizin ortak paydada buluşup İnegöl’e katkı sağlamak. Bundan sonraki çalışmalarımızı yetkili kurumlarla paylaşacağız. İnegöl’de araç sayısı 67 bini buldu. Oldukça ciddi bir rakam. 4 kişi başına ortalama bir araç düşüyor. Nüfusumuz artıyor, araç sayımız da artıyor.” Dedi.

MHP İlçe AR-GE Sorumlusu Barış Kalem, İnegöl’deki trafik sorunlarını tek tek masaya yatırarak çözüm önerilerini sundu.

İnegöl’deki Yenice Kavşağı, Ahmet Türkel Çevre yolundaki kavşak ve tabelalar,  mimar sinan bulvarı, Kozluca yolu ve Esentepe Caddesi, Metal Sanayii giriş kavşağı, AVM çevresindeki sorunlar, belediye önündeki kavşak problemleri, bankalar caddesi, hükümet konağı kavşak problemleri, Kasım Efendi Caddesi, Okullar bölgesi kavşak problemleri, Avarlar kavşağında trafik sorunlarının yaşandığını ifade eden Kalem, “Yenice köprülü kavşağındaki sorunu, alternatif yan yolla çözebiliriz. Ahmet Türkel çevre yolunda; kavşak noktalarına yakın profil atlama (hız kesici) yapılması, yaya geçidi yapılması, yolun iki tarafına kaldırım yapılması ve bu yolun koşu yolu şeklinde tasarlanması, amaç: şehir halkına alternatif bir yürüyüş yolu yapılarak spor yapmasını sağlamak, ayrıca bisiklet yolu yapılaması, amaç: bu bölgede yaşayan ve ağaç işleri sanayisinde çalışanların daha rahat ulaşımını sağlamak, ağaç işleri sanayi girişinde bulunan köprüden sonra yolun tek yöne düşmesi kazalara sebebiyet verebilir. çevre yolu üzerinde bulunan trafik tabelaların daha görünür şekilde yerleştirilmesi ve kavşaklara kontrollü geçiş ışığı konmalı. Mimar Sinan bulvarında; bu bölgede kavşaklarda profil atlama (hız kesici) konmalı. Yaya geçitleri yenilenmeli 3d çizim yaya geçidi. Kavşağa yakın duraklar uzaklaştırılmalı. Durak alanları büyütülmeli ve yeni araçların girebilecekleri şekilde düzenlemeli. Acil girişi tabelarla belirtilmeli. Kavşaklarda bulunan bilbord ve trafik levhaları trafiği tehlikeli duruma düşürmeyecek şekilde düzenlenmeli. Cadde üzerinde bulunan kafelerdeki park düzeni sağlanmalı dikine park kaldırılmalı. Kozluca Yolu (Hamzabey caddesi); Kozluca yolunda kavşak girişlerine profil atlama (hız kesici)konulmalı, Ana cadde üzerinde bulunan yan yollara dönüş levhaları konulmalı. Metal sanayi ve yağlı tohumlar kavşağında; Batçık yapılabilir ve buradaki trafik durdurulmadan hareket ettirilebilir ve ileriye dönük Yenişehir yolu daha aktif olabilir. AVM Alanyurt giriş tarafından araç çıkışı engellenmeli. AVM durak kaldırılmalı. Belediye meydanı; kavşak da bir şerit çıkacak kadar daraltılmalı, park caddesi istikametindeki trafik ışığı kaldırılmalı. Alt geçit yapılmalı  (burda güvenlik zaafiyeti yoktur). Kırtasiye önünde bulanan durak Lazlar camii önüne taşınmalı. Yolun sol tarafı tamamen parka kapatılmalı. Bankalar Caddesindeki; park etmiş araçların arkasına kısa sürelide olsa park yapma engellenmeli. Kasım efendi caddesi: Tarihi çınarların bulunması ve bölgenin tarihi önemi olduğu için, park yapılışına özen gösterilmesi. Hükümet önü okullar bölgesi; bu bölgede bulunan durakların adalet sarayı bölgesine çekilmesi, belediye binasının yapılmasını dikkate alınarak durakların bu duruma göre oluşturulması.” Dedi.