AK Parti tarafından Merinos'ta düzenlenen aday tanıtım törenine AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve eski Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı ve parti yöneticileri de katıldı.

SALMAN'DAN MHP BURSA İL BAŞKANI KALKANCI'YA TEŞEKKÜR

Törende ilk sözü AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman aldı. Salman, MHP Bursa İl Başkanı Kalkancı'ya başından beri gösterdiği sıcak dyalog için teşekkür etti.
Salman, "Salonumuzu dolduran binlerce dava kardeşimizle birlikte Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş'u ağırlıyoruz. Güçlü bir Türkiye'nin mimarı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Bursa kuruluşun ve kurtuluş şehridir. Gönül coğrafyamızın özeti gibidir." dedi.'GİRMEDİK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ'

Salman, "AK PARTİ Bursa teşkilatları olarak söz veriyoruz. Çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu düsturunu gözeterek, çok daha büyük bir çaba harcayacağız. AK Parti 81 milyonun partisidir. her zamankinden daha fazla çalışacağımıza söz veriyoruz." diye konuştu.

Salman'ın konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın özgeçmişini anlatan video izletildi. Daha sonra kürsüye çıkan Aktaş, şunları söyledi:

'AK PARTİ'NİN MESLEĞİ YEREL YÖNETİMDİR'

"AK Parti kadrosu milletimizin huzur ve refahı için çalışan bir kadrodur. Bu kadro bugün başka ülkelere de huzur getirmektedir. Yerel yönetimlerdeki anlayış değişikliğini de teşkilatımız getirmiştir. AK PARTİ'nin mesleği yerel yönetimdir. Yerel yönetim anlayışımız sürekli değişerek yenilenmiştir. AK PARTİ çatısı altında Bursamıza değerli hizmetleri olmuş Hikmet Şahin'i rahmetle anıyorum, Recep Altepe'ye teşekkür ediyorum."

Aktaş, yeniden aday gösterilmeyen ilçe belediye başkanlarına da teşekkür etti.

HİKMET ŞAHİN'İ ANDI, RECEP ALTEPE'TE TEŞEKKÜR ETTİ

Bursa'nın Türkiye'nin kaderini belirleyen şehirlerden biri olduğunu kaydeden Aktaş, "Kent yönetimi çok hassas bir iş. Ufak hatalar ciddi sıkıntılara sebep olabiliyor. Biz Bursa'ya gönül verdik. Amacımız gönüller kazanmak. 'Önce insan' düsturuyla şehrimizin yarınlarını inşa etmek için çalışacağız. İşimiz çok, sorumluluğumuz ağır." dedi.Her ilçenin Bursa'nın gelişimine katkıda bulunduğunu kaydeden Aktaş, farklı bir seçim sürecine girildiğini belirterek, "Cumhur İttifakı, 15 Temmuz'da mütekamil hale geldi. 31 Mart'tan sonra bu vatana gönül vermiş başkanlarımızla Bursa'nın örnek hale gelmesi için çalışacağız. Bursamızı fethin 700'üncü yılına taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

"Kirlenmeyeceğiz, kirletmeyeceğiz, kirletenlere asla müsaade etmeyeceğiz" diyen Aktaş, Bursa'nın huzurun, bereketin ve kadim değerlerin şehri olacağını söyledi.

Aktaş, 18 belediyeyi de kazanmak için canla başla çalışacaklarını belirtti.

Alinur Aktaş'ın ardından Bursa Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kürsüye çıktı. Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

'BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ'

"Biz seçimlere hazırız. Buradaki coşku Cumhur İttifakı'nın bayrağını Bursa'nın burçlarına dikecektir. Seçimlerin iki yüzü var. Birisi genel idareye, hatta sınırlarımızı aşan bir yüzü var, ikincisi mahallemize, şehrimize bakan bir yüzü var. Adalet ve Kalkınma Partisi, kökleri çok derinlerde, yüzü geleceğe bakan bir partidir. Bu seçim de bir eşiktir. Birileri kirli yerlere pususunu kurmuş, AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın sendelemesini beklemektedir. Belediye başkanlarımız sadece belediye başkanı değildir. Şehrül emin sıfatının içini doldurmak için çalışıyoruz. Belediyecilik bizim işimizdir."

Çavuşoğlu'ndan sonra kürsüye çıkan Bursa Milletvekili, eski İçişleri Bakanı ve AK PARTİ MKYK üyesi Efkan Ala da şöyle konuştu:

'HEDEF KİTLEMİZ BURSALILARIN TAMAMIDIR'

"Bizim bir tek siyaset etme nedenimiz var, o da Bursalılar en güzel hizmeti sunmak. Onun için de siyasette yeni gelenekler oluşturuyoruz. Bugüne kadar görev yapan başkanlarımıza teşekkür ediyorum, bundan görev alacak başkanlarımızı tebrik ediyorum. Seçim sandığı kurulana kadar Cumhur İttifakı olarak hep birlikte 'önce millet önce memleket' diyerek, her türlü çalışmayı Bursalılara layık bir biçimde ortaya koyacağız. Hedefimiz Bursa'da yaşayan bütün kardeşlerimize en güzel hizmeti sunmaktır. Hedef kitlemiz Bursalıların tamamıdır."Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili belgesel gösteriminin ardından kürsüye AK PARTİ Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş çıktı.

Kurtulmuş'un konuşmasından satırbaşları şöyle:

'24 HAZİRAN'IN TEYİDİ YAPILACAK'

"Bursa'da her konuştuğumuzda başka duygularla konuşuyoruz. Sokaklarında Osman Gazi'nin, Orhan Gazi'nin izlerinin olduğu bir şehir. Bursa'da olmak, hele hele Bursalı olmak, Allah'ın bir lütfudur. Bu seçim Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişten sonraki ilk seçim. Milletimiz 24 Haziran'ın teyidi yapacak, hangi istikamette gideceğini seçecek, Cumhurbaşkanı'mızın önünü açacak, Cumhur İttifakı'yla Türkiye yepyeni bir yola girecektir."

'AK PARTİ YERLİ VE MİLLİDİR'

"AK Parti nasıl bir partidir? En az iki asırdır bu topraklarda süren mücadelemizin anlamı nedir? İşimiz seçimlere girerek, bazı arkadaşlarımız seçmek değildir. AK PARTİ yüzyıllar süren bir mücadelenin özetidir. Bazı özelliklerimiz vardır. AK PARTİ, yerli ve millidir. Kökü dışarıda değil, elin gavuruna el avuç açıp dilenen bir parti değil, Osman Gazi'nin, Orhan Gazi'nin, Sultan Alparslan'ın izinde yürüyen bir partidir. Biz medeniyetimize bağlıyız. Her ağacın kendi kökleri üzerinde yükseldiğini iyi biliyoruz. Allah'tan başka hiçbir gücün önünde eğilmeyen bir topluluğuz."

'AK PARTİ REFORMCU BİR PARTİDİR'

"AK Parti, reformcu bir partidir. Bu memlekette hak ve özgürlüklerin, insan haklarına saygının önünü açan parti, AK PARTİ'dir. 28 Şubat'ın hemen sonrasında Uludağ Üniversitesi'nde genç kızlarımızın başörtüsü yüzünden nasıl mağdur olduklarını bu millet unutmadı. Cumhurbaşkanımız sadece bir şiir okuduğu için siyasi yasaklı hale geldi. Merve Kavalçı, 80 bin vatandaşın oyuyla milletvekili seçildi. Meclis'te yaşanan tabloyu hatırlıyorsunuz. AK PARTİ'nin reformları sayesinde bütün yasaklar ortadan kalktı. Millette ne varsa hepsi var olacak. Başörütülü de başörtülü de... Sakallı da sakalsız da... Bu millette ne varsa o olacak."