Son dönemde artan terör saldırılarıyla haince katledilen, başta İnegöl şehidimiz Hüseyin GENCER' olmak üzere Trabzon, Mardin ve Diyarbakır'da ki şehitlerimize  rahmet,  kederli aileleri başta olmak üzere ilçemiz ve tüm ülkemize taziyelerimizi iletiyoruz. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.

TERÖR ODAKLARINI LANETLİYORUZ

Haince arkadan vurulan, pusuya düşürülen bu vatanın evlatlarına kast eden terör odaklarını lanetliyoruz. Terörü üreten, onu kullanan, destek veren ve terörden medet uman tüm kişi ve kurumların, toplum vicdanında ebediyen mahkum olacaklarını hatırlatıyoruz.

İTİDAL ÇAĞRISI

Ülkemizin zor bir sınanma döneminden geçtiği şu günlerde, MHP' olarak bu ülkenin temel taşı olan kardeşliğimiz üzerinde oynanmak istenen kirli oyunlara dikkat çekmeyi vazifemiz biliyoruz. Ve tüm halkımıza, kadim kardeşlik şuuruna yakışır bir itidal çağrısını seslendirmek istiyoruz.

Bizler; ırkçılığın her türlüsünü ayaklar altına alan bir inancın müntesipleriyiz. Hangi inançta olursa olsun insanlığın evrensel haklarına saygılı, adaletten yana olan her vicdan sahibinin,  siyaset üstü, insan merkezli bir anlayışla; bölen, ötekileştiren, ayrıştıran her türlü düşünce ve eylemin karşısında olacağına inanıyoruz. Binlerce yıldır bu topraklarda hakim olan birlikteliği bozmaya çalışan güçleri sevindirecek her türlü tavırdan uzak durulması gerektiğini önemle vurguluyoruz. Kısa vadede bir takım hesaplarla atılan adımlar, kazanç gibi görülse de nihayetinde  ayrımsız herkesi kuşatacak, telafisi mümkün olamayan  maddi manevi büyük kayıplara yol açacaktır.

BUNLAR PROVOKATÖRLER

Biz inanıyoruz ki; kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik bu terör saldırıları, dün olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacak. Halkımızın feraseti oynanan bütün oyunları boşa çıkartacaktır. Provokatörlerin karşı karşıya getirmeye çalıştığı gençlerimizi bu hain fitneye karşı duyarlı olmaları konusunda uyarmak hepimizin vazifesi olmalı. Bu vatanın teminatı olan gençlerimiz şunu asla unutmamalıdır; bu topraklarda kardeş kavgası ve karmaşa çıkarmak isteyenler asla bizden değildir.  Gençliğin fikir ve inançlarının beslenmesinde rol alan medya, siyaset, akademi her alanda şiddet çağrıştıran dilden kaçınılmalı. Söylediğimiz her sözü ülke nüfusun çoğunluğunu oluşturan gençlere karşı onları uyaran tetikleyen harekete geçiren bir gücü olduğunun sorumluluğu ile  hareket etmeliyiz.

MHP olarak terör saldırılarında şehit düşen kardeşlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene