Ertan Sütçü yaptığı yazılı açıklama ;

Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışma neticesinde Şehadet mertebesine erişen İnegöllü kardeşimiz Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Gençer kardeşimize Cenab-ı Haktan Rahmet, Şehid ailesi olma onuruna erişen ailesine ve sevenlerine Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum.

                “Ateş düştüğü yeri yakar" derler. Bu sefer Ateş İnegöl'ümüze düştü. Ama bu ateş her yeri yakıyor. Bu terör hadiseleri hepimizin içini yakıyor. Hükümet ise hep bir çaresizlik içinde üzerlerine düşenleri yapacaklarını ifade ediyorlar. Ancak istenilen netice olmuyor. Neden mi? Çünkü dost (!) bildiğimiz, stratejik müttefik olarak kabul ettiğimiz ülkeler gerek ülkemizde gerekse komşu ülkelerimizde yaşanan terör olaylarını desteklediklerini alenen ortaya koyuyorlar.

Evet, PKK ile verilen bir mücadele var, bizler bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Halkımız da öyle. Ve bu mücadelede her türlü bedeli de ödemeye hazırız ve ödüyoruz da. Ancak üzerine basa basa, bağıra bağıra söylüyoruz ki “PKK, PYD, DAEŞ, ABD ve İSRAİL bataklığının ürettiği adi sivrisineklerden başka bir şey değillerdir.” Onun için bataklık kurutulmadan sadece sivrisinek öldürerek bir yere varılamaz. Bu hedef sapması ve güç kaybına sebep verir. Bataklıkla, bataklığın içine girilerek de mücadele edilmez. O bataklığa su akıtan kanalları, hortumları kesmeniz gerekir. Şimdi gelinen noktadaki durum şudur: ABD ve İsrail Ortadoğu’da bir bataklık oluşturmuş. O bataklıktan DAEŞ ürüyor, PYD ürüyor, PKK ürüyor. Üreyen sivrisineklerden PKK da ülkemizde konuşlanıyor. Biz bir yandan PKK ile mücadele verip şehitler verirken, sözde stratejik müttefikimiz (!) ABD, YPG’ye tonlarca ağır silah yardımı yapıyor. Bu yardımların büyük bir kısmını da Adana’da bulunan İncirlik üssü kontrolü ile yapıyor. Yani bataklığa bizim ülkemiz üzerinden hortum hortum su akıtıyor. Hükümetimiz ise “Merak edilecek bir durum yok. Verilen silahlar kesinlikle Türkiye’de kullanılmayacak. Bunun teminatını ABD’den aldık.” gibisinden akla ve izana sığmayan açıklamalar yaparak bu halkın zekâsı ile oynadıklarını zannediyorlar.

Tekrar ifade ediyoruz ki: Bu vatan uğruna bir Hüseyin değil, Bin Hüseyin’ler fedadır. Hüseyin kardeşimiz üzerine düşeni sonuna kadar yapmış ve şehadet ile şereflenmiştir. Ancak Hüseyin’in hesabını soruyoruz diye “Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı…” , “PKK’ya ait şu kadar sığınak bombalandı” tarzında haberler yapmak her zamanki gibi işi geçiştirmektir. Ne zaman ki Hüseyin’in hesabı sadece bu bataklığın sivrisineğin PKK’dan değil de bataklığın merkezleri İncirlik’ten, Washington’dan, Tel Aviv’den sorulur, ne zamanki “Geniş Çaplı Operasyon” Siyonizm odaklarına yapılır, işte o zaman başka Hüseyin’ler, başka Hasan’lar, Mehmed’ler al bayrak tabutlarında değil, al bayrak omuzlarında geri dönerler.

                Şehidimize tekrardan Allah’tan Rahmet, ailesi ve sevenlerine Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum.

İnegöl’ümüzün ve Milletimizin Başı sağ olsun. Vatanımız Sağ olsun. Esselamü Aleyküm.