İnegöl’de tartışmalara neden olan bir kesimin istediği bir kesimin ise istemediği tavuk alma geleneği hakkında sosyal medya hesabında paylaştığımız ankete 2 bin 800 kişi katıldı.
2 gün sonra sona erecek olan ankette katılımcıların %55’i tavuk alma eğlencelerinin sonlandırılmasını isterken %45’i ise bu eğlencelerinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

İŞTE ANKETE KATILANLARIN YAPTIĞI YORUMLARDAN BAZILARI

İsmail Uslu Geleneklerin yaşatılmasına karşı değilim. Ancak, artık İnegöl' ün, kasaba degil, 300 000 kişinin yaşadığı bir şehir olduğunu unutmamak lazim. Gece geç saatlerde, sabah işe gidecek insanları, hastaları ve yaşlıları rahatsız etmek hic bir eğlenceyi masum gösteremez. Sadece tavuk alma değil, asker uğurlamalarında da aşırıya kaçılmamalı, çevreye rahatsızlık vermemek öncelikli hassasiyet olmalı.
Oğuzhan Korkmaz Ya ne anketi be kardeşim , burası İnegöl tavuk alma da olur gelin indirme de olur asker eğlencesi de olur. Ben kesinlikle ırkçı yada insan ayrımı yapan bir vatandaş değilimdir fakat Posoflu gelsin İnegöl’de seyran yapsın sokak arası düğün yapıp davul zurna çalsın inegöllü tavukalma yapınca anket . Kesinlikle katılmıyorum. Ankette dikkate alınmamalı . Alınacaksa da sadece İnegöl’ün yerlisi olanlara sorulmalı. Hatta belki o kategoriye ben bile giremeyebilirim...
Hasan Manavoğlu İnsanların ömrü boyunca belki bir defa evlilik gibi çok özel bi günü oluyor ve o gündede bırakın doyasıya eğlensinler sevdikleriyle, çünkü bidaha bu özel günü yaşayamaya bilirler,lütfen biraz hoşgörülü olun LÜTFEN !!!
Yunus Memiş Gecenin köründe bağıra çağıra son ses müzik ile tavuk alınca ne oluyor çok merak ediyorum. Uzaya mi çıkacaksınız.
Gülay Çakır Dinçer Kültür gereği diyoruz da eskiden ne müzik seti ne ses sistemi ne de hoparlör vb. vardı. İnsanlar şarkı, türkü , mani ne isterse söyler alkışlar belki darbuka çalardı . Şu an yapılanlar yeri göğü inletiyor. İnsanı uykusundan ediyor. Bence eskisi gibi yapılacaksa devam etmeli , yok illa mahalleyi ayağa kaldırmadan olmaz diyorlarsa kalsın bence de olmasın.
Cihan Kursun Bence gelenek lerimizi şehir hayatı için unutmayalım...bu bir isgence değil eğlence dir ... zamanın da bizler yaptıysak birer hikaye haline gelmemeli.... çocuklar imiz da yaşamalı..... örf ve adetlerimiz le yasamaliyiz.... Avrupalılar a ozentimi olalım ...geleneksel deger lerimizi kaybet meyelim ...herkese saygılar..

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN