Son olarak Payitaht dizisinin sevilen oyuncuları Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsinpaşa) ve Hakan Boyav (Mahmutpaşa) derneği ziyaret ederek desteklerini açıkladılar. Ziyarete gelen ünlü isimler 33 yıl mücadele veren Cennet Mekân Abdülhamid Han’ın çok iyi anlaşılması ve genç nesile anlatılması faydalı olacağına inanıyoruz dediler.

Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği başkanı Turgay Yazıcı’da sözlerine;
Böylesi güzel bir organizasyonda sizi bizlerle buluşturan İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban Bey ve ekibine öncelikle teşekkür ederim. Sizlerde bizleri kırmayıp Türk gençliği için örnek şahsiyet teşkil eden bireyler olarak buraya geldiğiniz için teşekkür ederim.

Sultan Abdülhamid Han Derneği olarak bizler  istiklal ve istikbal mücadelemizde yeniden bir dirilişin yaşandığı kuruluş toprağı İnegöl’de milli tarih şuuruyla Sultan Abdülhamid hanın rehberliğinde, Şanlı geçmişimizi bitmek tükenmek bilmeyen enerjimizle Ocak 2018 de derneğimizi faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Bayrağını milletini maneviyatı her şeyin üzerinde gören bir neslin oluşması için mücadele vermekteyiz.
Misyonumuz burasının milli tarih şuurunun mektebi olması. Vizyonumuz ise Sultan Abdülhamid Han’ın Adriyatik’ten cava adasına kadar tek millet İslam milleti sözünü benimseyip, yeniden büyük Türkiye’nin inşasında nokta kadar dahi olsa fayda sağlamaktır.

Necip Fazılın dediği gibi Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamak olacaktır. İşte Abdülhamid han dönemini anlamadığımız için geçmiş 100 yılı anlayamadık şayet bu dönemi de iyi anlayamazsak gelecek 100 yılı anlayamayız, sözlerimi bitirirken bizi ziyaret edip derneğimize, geldiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Hamt oluşunki bir karış toprak için canını veren bir milletin evladıyız.