İnegölspor'un delege yapısını bozdular

İnegölspor eski yöneticisi Osman Sevim mevcut başkan Kani Ademoğlu'nun 2 senede hiçbir vaadini yerine getirmediğini 170 delege yapılarak kulübün delege yapısının bozulduğunu belirterek ateş püskürdü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl Spor | Haber Merkezi
04 May 2022 / Çar 20:27 |
/ 7.869 Kez Okundu
| |
İnegölspor eski yöneticisi Osman Sevim Kani Ademoğlu yönetimini sert bir dille eleştirdi.

Osman Sevim 170 yeni yapılan delege ile kulübün delege yapısının bozulduğunu söyleyerek 2 sezonda hiçbir sportif ve mali başarı elde edilemediğini belirtti.

Osman Sevim'in yaptığı açıklama şu şekilde;
Öncelikle İslam alemi başta olmak üzere, İnegölspor ve İnegöl'de faal tüm spor kulüplerinin ramazan bayramını kutluyorum.

Kongre sürecine giren çok sevdiğim İnegölspor ile ilgili bir kaç konuda açıklama yapmak istedim. Yaptığım açıklama herhangi bir makam mevki gözetmek adına değil sadece bugün ortaya konması gerektiğine inandığım İnegölsporluluk duruşunu ortaya koymak için yapılmış bir açıklamadır. Bunun altını özellikle çizerek iyi anlaşılmasını  rica ediyorum.

Keza Yönetim Kurulunda görev alan arkadaşların hepsi benim için bir birinden değerli ve kıymetli insanlar.

2 yıl önce göreve gelen ve göreve ilk geldiklerinde birinci yıl için mali hedef ikinci yıl için sportif hedef koyan yönetim kurulunun geride kalan 2 sezonda her iki hedefinin de uzağında kaldığını üzülerek gördük.

Mevcut yönetim kurulu görev süresinde 5 teknik adamla çalışmışmış 20'nin üzerinde transfer gerçekleştirmiş ve transfer için 12 - 13 milyon civarında bir harcama yaparak 2 senede bu takımı 10. sırasının üzerine çıkaramayarak sportif manada başarısız bir grafik izlemiştir.

2 yılın sonunda borcu devraldıkları rakamların altına indiremeyen yönetim kurulu böylece göreve geldiklerinde koydukları hedeflerin hiç birini tutturamamıştır.

İçeride oynadığımız Çorum , Bayburt ve Van maçlarında stada kendi taraftarlarımızdan çok rakip taraftarlar alınarak İnegölspor kendi evinde ezdirilerek garip bırakılmış ve affedilmeyecek büyük bir hataya düşülmüştür.

İnegölspor da yaşanan ve kronik hale gelen başarısızlıklar yüzünden İnegöldeki amatör kulüpler hedef büyütmüş ve birçok amatör kulübümüz kendi tribünleri doldurarak hedefleri doğrultusunda başarılı sonuçlar alırken İnegölspor maçları ve ilçe stadı 2 senede üst üste alınan başarısız sonuçlarla marka değerini yitirmiş adeta kaderiyle baş başa bırakılmıştır.

Kongre üyeleri son kongrede İnegölspor'u yönetmeleri için bu arkadaşlara 2 yıllık yetki vermiş ancak bu arkadaşlar tapu devri yaptıklarını sanarak, 2 senelik görev süresince 170 kongre üyesi yapmışlardır. İnegölspor'un 1984 yılından bu yana gelen sürede 38 yılda 290 kongre üyesi yapılırken bu arkadaşlar sadece 2 senede 170 kongre üyesi yaparak  İnegölspor'un delege yapısını da bozmuştur. 

Bu arada kongrede bizlere verdikleri sözleri ve taahhütleri yapamadıkları için yeni oluşturulacak yönetimde görev almayacağını beyan eden yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı da tebrik ederim.

Dün Kafkasspor'un bayramlaşması vardı .

Çok isterdim ama benim haberim olmadı İnegölspor'da bayramlaşma hangi gün ve saatteydi.

Son kongresini yüzde doksanlık katılımla gerçekleştiren İnegölspor bakalım bu kongreyi kaç kişi ile yapacak.

Tüm bu açıklamaları bu yönetime maddi manevi destek vermiş eski bir İnegölspor yöneticisi olarak yapıyorum.  Yapmamdaki neden ise yaşanan süreci kabul edemediğim ve içime sindiremediğim içindir.

Camia olmaktan uzaklaşıyor marka değerimizi kaybediyoruz.

Shakespeare'in dediği gibi aynı şeyleri deneyip farklı sonuçlar bekliyoruz. Shakespeare bunu şöyle tanımlıyor ; Aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemek deliliktir.

ilk sezon Osman hocaya inandık , sonra Cüneyt hocaya sonra özgür hocaya, erkin hoca şaban hoca derken 2 sene ne çabuk bitiverdi. Kazı kazan misali ya çıkarsa. Arada bu ilçenin 12 -13 triyonu hoyratça boşa gitti.

Değerli başkan ve yönetim kurulunda göreve devam edecek arkadaşlara sorum şu.

Gelecek sezon için bu sezondan başlamak üzere ne gibi çalışmaları oldu.

Önümüzdeki sezon için bir hazırlık var mı, yok. En azından ben duymadım.

Evet bir hazırlık yok ama  inanacağımız bir teknik direktör var. Çünkü kendimiz bir çalışma yapmadığımız için ona inanmak zorundayız.

Çünkü maç izlemedik , çünkü alt ligleri taramadık scaut çalıştırmadık.

Ama ne gerek var ?

Sormamızı dört gözle bekleyen menajerler ve futbolcu simsarları ellerini ovuşturup bizleri beklerken.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Puan Durumu
# Takımlar O AV P+
1 İnegölspor 0 0 0
2 Afjet Afyonspor 0 0 0
3 Şanlıurfaspor 0 0 0
4 Ankaraspor 0 0 0
5 Anagold 24Erzincanspor 0 0 0
6 Bursaspor 0 0 0
7 A.Z Bayburt Özel İdare Spor 0 0 0
8 Amed S.F 0 0 0
9 Batman Petrol Spor 0 0 0
10 Arnavutköy BLD 0 0 0
11 Bitexen Düzcespor 0 0 0
12 Esenler Erokspor 0 0 0
13 Menemenspor 0 0 0
14 Eşin Group Nazilli BLD 0 0 0
15 Isparta 32 Spor 0 0 0
16 Sivas Belediye Spor 0 0 0
17 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0
18 Çorum FK 0 0 0
19 Somaspor 0 0 0