43. MODEF bugün kapılarını açıyor

43. kez kapılarını açacak olan Mobilya Dekorasyon fuarı MODEF bugün saat 14.00’da misafirlerini kabul etmeye başlayacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Eki 2020 / Pzt 09:31 |
/ 1.928 Kez Okundu
| |
İnegöl Mobilyasının en önemli organizasyonu olan MODEF fuarı bu yıl pandemi nedeniyle Nisan Fuarını yapamamıştı. Ancak yılın 2. Fuarı olan Ekim fuarı pandemi kuralları ile birlikte bugün kapılarını açıyor.

HES KODU İLE GİRİLECEK

Kamu, kurum ve kuruluşlara girişlerde zorunlu hale getirilen HES kodu uygulaması fuar alanına girmek isteyenler içinde zorunlu olacak.

HES KODU NEDİR?

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir.

HES KODUNU NASIL ALIRIM?

HES kodu üç yöntem ile alınır,

HES kodunuzu; Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması ( IOS ve Android) ile,

 2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile;

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,

TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,

T.C. Kimlik veya Yabancı Kimlik (99,98,97 ile başlayan) Numarası bulunmayan kişiler için Pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS göndererek,

e-Devlet üzerinden HES Koduna ait işlemler; üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz.
alabilirsiniz.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.