82 plakasını takarak eylem yapılacak

?İnegöl’de STK’lar bir araya gelerek İnegöl’ün il olması gerektiği ile alakalı fikir alışverişlerinde bulundu. Bayram sonrası İnegöl’ün il olmasını dikkat çekmek için arabalara 82 plakası takılarak yetkililere mesaj verilecek.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Tem, 2022 / Çar 12:53 |
/ 12.617 Kez Okundu
| |
İnegöl Kent Konseyi önderliğinde İnegöl’deki hemşeri dernekleri ve STK’lar Artvin Şavşat Evi’nde bir araya gelerek İnegöl’ün il olması konusunda görüşmeler yaptı.

İNEGÖL’ÜN SORUNLARI BÜYÜYOR
Ev sahibi olarak konuşan Şavşatlılar Derneği Başkanı Durmuş Aydın İnegöl’ün sorunlarının büyüdüğünü artık il olması gerektiğini vurgulayarak “Her İnegöllünün gönlünde İnegöl’ün il olma sevdası vardır benimde gönlümde İnegöl’ün il olma sevdasıdır. İnegöl büyüyor sorunlarda büyüyor. Artık il seviyesinde devletten destek alması gerekiyor. İl organizasyonunun İnegöl’de olması gerekiyor.” Dedi.

ÇÖZÜMÜDE ORTAYA KOYMAMIZ LAZIM
Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Zengin ise sorunları ortaya koyarken çözüm önerilerininde ortaya konması gerektiğini belirterek  “İnegöl’ümüzün birçok sorunu var. Bunları saymaya başladığımızda onlarca sorun ortaya koyabiliriz. Bizim misyonumuz bu sorunları dile getirirken çözümde görev almak. Sorunları ortaya koyarken çözüm önerilerini de ortaya koymak istiyoruz.” Dedi.

FİİLİ OLARAK HAREKETE GEÇİLMESİ LAZIM
İl olma konusunun temenniden öte gereksinim olmadığını belirten Kent Konseyi Başkanı Zengin “Kamuoyunu meşgul eden 1000 ilçe 100 il projesi gündeme geldi. Biz bu 100 il arasında var mıyız? İnegöl nüfusu ile ekonomisi ile her şeyden önemlisi kadim bir medeniyetin temellerinin atıldığı yerdir. İnegöl Türkiye’nin mozaiğini yansıtıyor. İnegöl’ün il olması bir temenninden öte gereksinimdir. Artık fiili harekete geçmek lazım. Bayramdan sonra İnegöl’ün il olması ile alakalı ne yapılması gerekiyor hep birlikte yapalım.” Dedi.

82 PLAKA TAKALIM
İnegöllülerin sesini duyurması adına bir takım eylemlerde bulunmasını gerektiğini söyleyen Zengin “Bayramdan sonra İnegöl’de araçlarımıza 82 plakası takarak İnegöl sokaklarında dolaşalım. Biz kararlı olduğumuzu bütün Türkiye’ye gösterelim. Sesimizi duyurabilirsek, karar vericiler İnegöl’ün il olma konusundaki kararlılığımızı görmüş olacak.”

KATILIMCILARDAN TAM DESTEK
Diğer dernek başkanları ise İnegöl’deki sorunlardan bahsederek bunların çözülmesi gerektiğini bu sorunların çözülmesi için İnegöl’ün il olması gerektiğini bu konuda alınacak kararları destekleyeceklerini belirtti.

 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.