Acı gerçekleri tek tek anlattı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
27 Eyl 2021 / Pzt 17:31
/ 7.233 Kez Okundu
| |

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Orhan BEKTAŞ, Uyuşturucu kullanımı, gasp, cinayet ve intihar vakaları üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kıymetli basın mensuplarımız değerli ilçe halkımız bu basın açıklamamızda son yıllarda ilçemizdeki özelde gençleri genelde tüm vatandaşlarımızı ilgilendiren sorunları paylaşacağız.. 
Ne yazık ki son  yıllarda ilçemizde uyuşturucu kullanımı, gasp, cinayet ve intihar vakaları geçmiş dönemlere göre çok daha artmış ve içten içe toplumu çürütmeye başlamıştır.
Maalesef uyuşturucu kullanma yaşı ortaokul çocuklarına kadar inmiş ve  kullanımı bir hayli artmıştır. Çünkü bu da, tam anlamıyla bir sektöre dönüşmüştür. Nitekim okul önlerinde ya da yakın çevrelerinde o küçücük bedenleri zehirlemek ve onların sırtından rant sağlamak için yoğun çaba sarf edilmektedir. Uyuşturucu ticaretinin bu denli basit yapıldığı bu dönemde genellikle torbacı denenler ya da kullanıcılar yakalanmakta, onların arkasındaki asıl sivil ve resmi baronlara ise dokunul(a)mamaktadır.Yakalanan kişilerde bazen mahkemeye çıkarılmadan bazende mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaktadır.Uyuşturucu maddeyle yakalandı serbest,motorsiklet çaldı serbest,ev ve işyerlerinde hırsızlık yaptı serbest. İşte bu algı çok tehlikeli. 
Okullarda satılan uyuşturucu,sokak ortasında işlenen cinayetler,hergeçen gün artan intihar vakaları artık sıradanlaşan hırsızlık olayları,ailelerin şiddetli geçimsizlikle yıkılması,sapkın davranışların fütursuzca ve gençlere rol model olacak şekilde yaygınlaştırılması ve daha nice çirkin işler toplumu tehdit ediyor.Kimsenin kimseye neredeyse en ufak tahammülünün kalmadığı toplumda tehlike çanları çalıyor.
Toplumsal kamplaşmaların körüklendiği,televizyon ekranlarında şiddetin eksilmediği,haber bültenlerinde sürekli cinayet haberlerinin verilerek sıradanlaştığı ülkemizde,çocuklarda bu sarmalın içinde merhametini yitiriyor,sokakta birlikte oynayacak ve eğlenecek çocuklar,kalbinde merhamet kalmamış bir zalim cinnetine ne kadar kolayda kapılabiliyor., Unutulmamalıdır ki, ahlaksızlığın yaygınlaşması, tüm toplumu içine alan bir çürümeye neden olmaktadır. Bu çürüme, er ya da geç bunda katkısı olmayanlar da dahil herkese zarar verebilecek konuma gelecektir.
Yaşanan bu süreçler ÖNCE AHLAK ve MANEVİYAT düsturuna sahip çıkılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.İşte tam bu noktada ilçemizdeki yöneticiler,eğiticiler,kanaat önderleri,hocalar siyasi partiler stk’lar hiçbir şart koşmaksızın kamplaşmadan,kutuplaşmadan,ötekileştirmeden kardeşlik hukukuna dayanarak bir araya gelerek ortak bir akılla bu kanayan yaraya çare bulmalı.
Saadet partisi olarak önümüzdeki dönemlerde bu konu özelinde adımlar atacağımızı belirtiyor ve bu konuda yapılacak her türlü müspet çalışmaya destek vereceğimizi ifade ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.