AK Parti İnegöl Belediye Başkan adayı Alper Taban

Olay yazarı Ahmet Emin Yılmaz İnegöl’de Ak Partinin Alper Taban ile devam edeceğini yazdı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Oca 2019 / Sal 11:35 |
/ 56.406 Kez Okundu
| |
Bursanin duayen gazetecilerinden Ahmet Emin Yılmaz " AK PARTİ’DE NEFESLER TUTULDU, İLÇELERİN ADAYLARI BELLİ OLUYOR" başlıklı yazısında şu ifadeleri kulandı: 

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşananları ya da karar ortamları olmasa bile koridorlarındaki konuşmaları duyabilen bir dostumuz var. Onun duyduğu kulis notlarını da bu sütunlarda paylaşıyoruz. Güne yine o dostla sohbet ederek başladık. Açıkçası, ilçelerin belediye başkan adayları ile ilgili Ankara’daki son durumu sorduk.

“Çalışmaların artık sonuna gelindiği, zaman da geçtiği için ayın 15’inin bekleneceği düşünülmüyor, hafta sonuna doğru açıklanabilir.” Sonra da, kulağına gelen kulisleri paylaştı. Buna göre… AK Parti’de açıklanması beklenen aday tablosu şöyle gözüküyor: Osmangazi’de yeni isim arayışları sonuç vermedi, Mustafa Dündar’ın üçüncü dönem devamına yeşil ışık yaktı. Son hafta Osmangazi’ye önerildiği konuşulan Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız’ın Kestel adaylığına kararı verildi. Yıldırım’da henüz net tablo yok. İsmail Hakkı Edebali’nin ikinci dönemine devam etme olasılığı var. Fakat, ilçe başkanlığından istifa eden Oktay Yılmaz bir adım önde.

Nilüfer’de Necati Şahin tek geçiliyor. Mudanya’da da ilçe başkanlığından ayrılan Dr. Murat Ünal üzerinde mutabakat var. Gürsu’da Mustafa Işık’ın, İnegöl’de Alper Taban’ın devam etmeleri bekleniyor. Yenişehir’de Süleyman Çelik’in kalması yönünde görüş oluştu. İznik’te Kaan Mehmet Usta adı öne çıkarken, Orhangazi’de Baki Aydın ve Hakan Ulusu arasında son değerlendirme yapılacak. Gemlik’te aday adayları yeterli bulunmadığı için Refik Yılmaz devam edecek gibi görünüyor.

Aynı şekilde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın da devam edeceği görülüyor. Buna karşın… Mustafakemalpaşa’da ibre ilçe başkanlığından ayrılan Mehmet Kenar’a döndü. Benzer tablo Keles’te oluştu. İlçe başkanlığından istifa eden Mehmet Keskin aday gösterilecek. Orhaneli’nde de, üçüncü dönemini dolduran İrfan Tatlıoğlu yerine ilçe başkanlığından ayrılan Ali Aykurt benimsendi. Büyükorhan’da eski ilçe başkanı Ahmet Korkmaz’dan yana karar verilirken, Harmancık için de Yılmaz Ataş listeye yazıldı.

Tablo… Pazartesi sabahı itibariyle böyle. Ne var ki, süreç içinde çok sık değişiklikler yaşandığını da unutmamak gerekiyor.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.