AK Parti kulislerinde bomba gelişme

AK Parti kulislerinde bomba bir gelişme yaşanıyor. AK Parti Gençlik Kolları Melih Ecertaş’ın İnegöl’de ev aradığı İnegöl’den aday olacağı öne sürüldü.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Nis 2018 / Çar 18:08 |
/ 26.507 Kez Okundu
| |

2019 yılında gerçekleşecek yerel seçim ve genel seçimler öncesi İnegöl kulislerinde bomba bir gelişme yaşanıyor. AK Parti’de birçok isimin İnegöl Belediye Başkanlığı ve milletvekilliği için adı gerçerken, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ın bu günlerde İnegöl’de kendisine ev aradığı öğrenildi.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Ecertaş’ın İnegöl Belediye Başkanlığına yada İnegöl’den Bursa milletvekilliğine aday olacağı AK Parti kulislerinde konuşulmaya başlandığı öğrenildi.

6 AY İKAMET ŞART

Bir bölgeden belediye başkanı ya da milletvekili seçilebilmek için 2972 sayılı Mahalli İdareler Yasası'nın 31. maddesinde en az 6 ay ikamet şartı bulunmakta.

MELİH ECERTAŞ KİMDİR?

1987 yılında İnegöl'de doğdu. 2004 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.

2009 yılında Beykent Üniversitesi İşletme ve Uluslarası Ticaret Bölümü'nden mezun oldu. 2008 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde Yüksek Lisans yaptı. Şuanda Gebze Teknik Üniversitesi'nde “Performans Yönetim Sistemleri“ konulu Doktora çalışmalarına devam etmektedir. Özel sektörde insan kaynakları alanında yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. 2012 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2014 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları'na İl Başkan yardımcılığı seçildi. 2015 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi ile İl Başkanlığı'na seçildi. 2015 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi ile Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.