AK Parti'den ilk resmi başvuruyu yapan isim Rıdvan Kocaağa oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
AK Parti'den ilk resmi başvuruyu yapan isim Rıdvan Kocaağa oldu
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Kas 2023 / Pzt 17:15
3 dk okuma / 3.307 Kez Okundu
| |

Adalet ve Kalkınma Partisi İnegöl Belediye Meclis Üyesi ve İş insanı Rıdvan Kocaağa İnegöl Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığına yaptı.

Başvurunun ardından açıklama yapan Kocaağa şunları söyledi:
“Bilindiği üzere yaklaşık 4,5 yıldır İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyeliği görevlerini icra etmekteydim. 6 Eylül 2023 tarihinde başta AK Parti İlçe başkanımız olmak üzere Değerli Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız ile yaptığım istişareler sonucunda İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılmak için müsaadelerini istedim. AK Partinin bir neferi olarak davamızın bizlere emanet ettiği görevlerle birlikte İnegöl Belediye Meclis Üyeliği görevim halen devam etmektedir.

BAŞVURUMU YAPTIM
Partimizin bizlere tevdi edeceği her türlü göreve her zaman adanmışlık ve aşkla hizmet edeceğimi belirtmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler seçimleri için Belediye Başkan aday adaylığı ve Meclis üyeliği aday adaylığı süreçleri partimiz açısından 9.11.2023 tarihi itibari ile başlamış bulunmaktadır. Ben de Rıdvan Kocaağa olarak parti büyüklerimizle yaptığım istişareler neticesinde bugün İnegöl Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığımıza başvurumu yapmış bulunmaktayım.

AK PARTİ’DE KİŞİSEL HIRSLAR YOKTUR
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da belirttiği gibi AK Parti de kişisel hırslar yoktur, İnegöl Belediye Başkanlığı aday adayları arasından partimiz kimi uygun görürse, 31 Mart 2024 tarihine kadar hep birlikte canla başla çalışarak, partimizin şehrimizde en yüksek oyu alması ve tekraren AK kadroların şehrimizi yönetmesi için tüm gayretlerimizi göstereceğiz. Ülkemiz ve milletimizin geleceği için başlayan bu sürecin Siz değerli Hemşehrilerimize, İnegöl’ümüze Bursa’mıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyor, hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.”RIDVAN KOCAAĞA KİMDİR?
1977 yılı İnegöl doğumludur. İlk , orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamlayan Rıdvan Kocaağa , Selçuk Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezundur. Meslek kariyerinde yükselişi 2006 yılında kurduğu ‘’Kocaağa Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd Şti ‘’ile başlayan Kocaağa, firmasının yönetim kurulu başkanlığını halen yürütmekte olup , inşaat sektöründe faaliyet gösteren ‘’Kocaağa Yapı San Tic Ltd Şti firmasının da ortağıdır . Ticari yaşamında yurtiçi ve yurtdışında fuarlara , seminerlere ve mesleki eğitimlere katılmıştır. Birçok STK ve Derneklerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığının yanı sıra 2008 – 2018 yılları arasında İTSO ( İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası )’nda Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İTSO Mobilya Tanıtım Grubu çalışmalarında aktif rol almış ve Bursa Teknik Üniversitesi Proje Danışman Kurul üyeliğinde bulunmuştur. Sosyal hayatın içerisinde spor kulüplerine de destek veren Kocaağa, Amatör spor kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği , İnegöl Belediye spor yönetim kuruluğu üyeliği ve başkan vekilliği , İnegöl spor yöneticiliği yapmıştır. Ak Parti Siyaset Akademesi’ni başarıyla tamamlayan Kocaağa , 2019 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Meclis üyeliğinden İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Görev süresi içerisinde Ticareti ile birlikte 4 dönemdir TOBB Sigorta Acenteleri İl Delegeliğini yürütmektedir. İnegöl Denetimli Serbestlik Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği, Umuteli Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, İnegöl Turizm Platformu Yönetim Kurulu üyeliği ile birlikte GASTROİNEGÖL projesinde aktif rol almış ve Coğrafi işaretlerimize İnegöl Köftesi dışında 8 adet coğrafi işaret eklenmesi için çalışmalarına devam etmektedir . BEBKA , IPARD , TKDK Kırsal kalkınma projeleriyle de şehrin gelişimine katkı sağlayan projeler yürütmektedir. Yabancı dili İngilizce olan Kocaağa evli ve üç çocuk babasıdır. Halen İnegöl Belediye Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürütmektedir.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.