Akşener şimdi ne yapacak? Önünde 3 seçenek var

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Akşener şimdi ne yapacak? Önünde 3 seçenek var
#İnegöl | Haber Merkezi
04 Mar 2023 / Cmt 11:34
/ 4.045 Kez Okundu
| |

6'lı Masa'nın son toplantısında 5 siyasi partinin ortak görüşe vardığı Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti lideri Meral Akşener, kameralar karşısında çok sert açıklamalarda bulunarak muhalefet cephesinde büyük bir kriz yarattı. Adaylık çağrısında bulunduğu Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun da Kılıçdaroğlu'na destek vermesiyle birlikte Akşener'in şimdi ne yapacağı merak ediliyor. Kulislerden gelen bilgilere göre Akşener'in önünde 3 seçenek bulunuyor.

AKŞENER'İN ÖNÜNDE 3 İHTİMAL VAR

İmamoğlu ve Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıklamasının ardından Akşener'in bir sonraki hamlesinin ne olacağı merak ediliyor. Kulislerde Akşener'in önünde 3 ihtimal olduğu konuşuluyor.

1- KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINI KABUL EDECEK

Kulislerde Akşener'in 6'lı Masa ile buzları eritip Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul edebileceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener arasındaki krizde İmamoğlu'nun arabuluculuk yapma girişiminin olduğu ve hatta Mansur Yavaş ile İmamoğlu'nun bugün İYİ Parti lideri ile görüşeceği gelen bilgiler arasında.

2- İNCE VE ÖZDAĞ İLE İTTİFAK OLUŞTURACAK

Yaşanan krizin hemen öncesinde Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ bir çağrıda bulunarak, "Artık halkın Mansur Yavaş'ı sahaya davet etme zamanı geldi. 5 Mart Pazar günü saat 15.00'te Türk halkını Ankara Büyükşehir Bel. önüne 'Mansur Başkan Göreve' çağrısında bulunmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. Memleket partisi lideri Muharrem İnce ise yaşanan kriz sonrası bir televizyon programında, "Siz Meral Akşener'i veya Meral Akşener sizi davet ederse ne olur?" sorusuna yanıt vererek "Sayın Meral Akşener, Başbakan olsun, razıyım. Başbakan olmak istiyordu. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım" dedi.

Kulislerden gelen bilgilere göre Akşener'in önündeki ikinci ihtimal, İnce ve Özdağ ile ittifak yaparak Mansur Yavaş'ın adaylığa yanaşmaması halinde İnce'yi ortak aday yapmak.

3- KENDİ ADAYLIĞINI İLAN EDECEK

Akşener'in 6'lı Masa'dan tamamen ayrılması ve diğer ittifaklara da sıcak bakmaması halinde seçimlerde kendisinin adaylığını ilan edeceği gelen bilgiler arasında.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.