Alanyurt yolundaki cinayette bilirkişi raporu bekleniyor

Alanyurt yolunda tekel büfesi sahibi Beytullah Suna’nın (29) tabancayla vurularak öldürülmesiyle ilgili 2’si tutuklu 5 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Duruşma, bilirkişi raporu için ertelendi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Eyl 2019 / Cum 18:05 |
/ 3.661 Kez Okundu
| |
İnegöl'de aralarında husumet bulunan tekel büfesi sahibi Beytullah Suna ile Murat B. ve arkadaşları tartışmaya başladı. Tartışma silahlı kavgaya dönüşünce Suna, 2 kurşun ile vurularak, yaşamını yitirdi. Olayın ardından Murat B. ile Hamdi B., Semih B., H.Ş. ve R.O. gözaltına alındı. Murat B. ve Hamdi B. tutuklanırken, 3 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Murat B., "Beytullah, iş yerimize geldi. Biraz tartıştık. Aramızda daha önceden anlaşmazlık olduğu için üzerinde silah olacağını düşündüm. Tartışma büyüyünce Beytullah'ı dışarıya çıkardılar. Beytullah'ın elindeki silahı kurduğunu gördüm. Bana tabancayı doğrulttu ama tabanca ateş almadı. Beytullah, ikinci kez silahına mermi sürünce havaya 2 el ateş ettim. Beytullah'ın vurulduğunu gördüm ancak onu ben vurmadım" dedi.

Diğer sanıklar da ateş etmediklerini, suçsuz olduklarını savundu. duruşma sonunda Hamdi B. de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Davanın bugün görülen duruşmasına ise bir önceki celse cinayete iştirak ettiği gerekçesiyle tutuklanan Semih B. ve Murat B. ile tutuksuz sanıklar katıldı. Sanıkların eski savunmalarını tekrarladığı duruşma bilirkişi raporunun beklenmesi için erteledi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.