Alım heyetleri Mobiliyum’a akın ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Alım heyetleri Mobiliyum’a akın ediyor
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Ara 2021 / Per 14:04
1 dk okuma / 1.390 Kez Okundu
| |

Kazakistan ve Özbekistan’dan İnegöl’e gelen heyet, mobilya alımı için ikili görüşmelerini gerçekleştirdi

İnegöl’e gelen Kazakistan ve Özbekistanlı alım heyeti, mobilya alımı için imalatçılarla ikili görüşmeler gerçekleştiriyor.
 
Ticaret Bakanlığının destekleri ve Mobiliyum AVM'nin organizasyonuyla ilçeye gelen 33 kişilik Kazakistan ve Özbekistanlı alım heyeti, mobilya alımı için ikili görüşmelere başladı.
 
Görüşmeler öncesi konuşma yapan Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, şu ifadeleri kullandı:
 
“Ticaret Bakanlığımız destekleri ile 2’incisini düzenlediğimiz programımıza hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere Ticaret Bakanlığımızın destekleri ile ilk olarak Fas’tan 40 kişilik bir alım heyeti buraya gelmişti. Burada yapılan ikili görüşmelerde güzel neticeler aldık. Yine Ticaret Bakanlığımızın destekleri ile 2’inci programımızı gerçekleştiriyoruz. Kazakistan ve Özbekistan’dan gelen alım heyeti, buradaki mobilyacılarımız ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek” dedi.
 
Talha Timur Han, ihracat odaklı çalışmanın ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını ifade ederek sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
 
“İhracat odaklı hamleler yapmak firmanın olduğu kadar ülke ekonomisinin de önemli bir değeri. Tüm üyelerimiz ihracat odaklı çalışıyor. 100’ün üzerinde ülkeye üyelerimiz mobilya ihraç ediyor. İnegöl mobilyasının bu anlamda ülke ekonomisine katkısı büyük. İnşallah yeni alım heyetleri, yeni pazarlar ile ihracat rakamlarını arttıracağız”
 
2 gün ilçede konaklayacak Kazakistan ve Özbekistanlı alım heyeti, İnegöl'deki mobilya mağazalarında da görüşme yaptıktan sonra ülkeden ayrılacak.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.