Alper Taban hedef büyüttü, Oylat’ta hedef 1 milyon

Oylat’ta farklı işletmelere kaynak suyunun verilmemesi eleştirilerinin sorulduğu Belediye Başkanı Alper Taban, uygulamanın yıllardır bu şekilde yapıldığını; karar verici durumda olanın da 42 ortağı olan OYLAT AŞ yönetimi olduğunu söyledi. Taban, Oylat’ta 300 bin ziyaretçi sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini de aktardı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Tem, 2019 / Cum 17:01 |
/ 2.002 Kez Okundu
| |
Belediye Başkanı Alper Taban’a basın mensupları Bursa basınında gündeme gelen Oylat'ta suyun kullanımının diğer işletmelere verilmemesini sordu.
Taban; “İnegöl’de Oylat şirketimiz 76 yıllık bir geçmişe sahip hatta İnegöl’ün en köklü şirketlerinden bir tanesi ve her geçen gün başarı çizgisini yukarı taşıyan şirketlerimizden bir tanesi.  Burada tek başımıza değiliz. Oylat’ın 42 ortağı var İnegöl Belediyesi olarak biz de %20 ortaklığımız var burada.  Geçmişten gelenek olarak Belediye Başkanları burada yönetim kurulu başkanlığı yapıyor.  Bizde göreve geldikten sonra burada yönetim kurulu başkanlığı yapmaya başladık. Tabi gayemiz Oylat’ın mevcut bulunduğu yerden çok çok daha ileriye gelmesi.  Ben huzurlarınızda Alinur başkana çok ama çok teşekkür ediyorum. Çünkü Oylat’ın eski resimlerinden hatırladığım çadırlı dönemlerinden her gelen Hikmet Başkanımız olsun ondan önce Cemal Bey olsun her gelen başkanlarımız oralara değer katmaya çalışmışlar. Son süreçte de bizde göreve geldikten sonra orada Orman İşletmemiz var bizde onların büyükşehir belediyemizde kullanım yetkisi vardı, Alinur başkanımızın bize vermiş olduğu destek ile yönetimini Oylat A.Ş olarak almış olduk” dedi.
 
“Orada çok sınırsız bir kaynağımız yok” diyen Taban; “ 5 tane kaynağımız yok 2 tane tescilli kaynağımız var bu kaynaklar da resmi olarak bugün itibari ile 2035 yılına kadar kullanım hakkı Oylat A.Ş şirketimize verilmiş durumda. Oylat’ın şu avantajı var sıcak suyu sadece havuzda kullanmıyorsunuz çeşmeyi açtığınızda özel duşunuzda da bunu kullanıyorsunuz. Bu çok büyük bir avantaj bu birçok termalde olmayan bir özellik”
 
Diğer tesisler bu kaynağı kullanamıyor ancak ortak alanda faydalanıyorlar.  Hatta şöyle diyeyim aynı yönetim kurulu içerisinde Gültekinler ailesi var onların da otellerinde onlara ait bir su kullanımı yok.  Bu aslında kadimden gelen bir gelenek olmuş. Alinur bey döneminde  ben de şahsım olarak göreve geldiğimde bu kaynaklar ile ilgili daha  neler yapabiliriz, Oylat A.Ş  olarak 2 adet açık havuz bir tane Aquapark bunlarda müşterilerimizden gelen konular” diye konuştu.
 
 
Taban şöyle devam etti: “Bu konuların hepsi yönetim kurulunun tasarrufunda konular. Belediye eski başkanlarımızdan Cemal Arık döneminde de benzer uygulama var. Alper Taban yeni bir uygulama getirmedi. Aynı uygulama devam ediyor. Biz geldiğimizde bebek arabası için, yaşlılarımız için zemin değişikliği gerekiyordu onu yaptık. Bu ihtiyaçtı. Bunu yaptık. Oranın yıllık 300 bin ziyaretçi sayısın 1 milyona taşımamız lazım. Hem rakım olarak yüksek, ormanları açısından müthiş, sıcak suyu işle hayran kalınan bir yer. Biz bu noktada daha fazla insanımızı Oylat ile tanıştırmalıyız”Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.