AVM Kararı Kurban’da Uygulanmalı

İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, dini bayramların ilk günü ve 1 Ocak tarihlerinde AVM’lere yönelik alınan tatil kararının önümüzdeki Kurban Bayramı’nda hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Tem, 2018 / Cmt 20:36 |
/ 10.628 Kez Okundu
| |
Kurban Bayramı'nın ilk günü AVM'lerin tatil olması yönünde net bir açıklama beklediklerini dile getiren İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, “Antalya ve Konya Valiliklerinin AVM'lerin Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak tarihlerinde kapalı olması ve sabah saat 10.00 gece saat 22.00 ye kadar çalışması yönündeki kararı, kısıtlı süre kalması nedeniyle Ramazan Bayramı'nda uygulamaya geçirilememişti. Şimdi yurt genelindeki diğer Valilikler de bu 3 Valiliğin AVM'lere yönelik tatil kararını örnek alarak uygulamaya koymakta geç kalmamalı. AVM'lere yönelik tatil kararının vakit kaybedilmeden önümüzdeki Kurban Bayramı'nda hayata geçirilmesini esnaf ve sanatkârımızın yanı sıra AVM'de çalışan personel de sevinçle karşılar” dedi.
 
“AVM'LERE YÖNELİK KARAR PERSONELE NEFES ALDIRIR”
Valilikler tarafından alınan kararın AVM personeli açısından da olumlu olduğunu belirten İnkaya, “AVM'lerin dini bayramların ilk günü ve 1 Ocak tarihinde kapalı olması, esnafın yanı sıra personel açısından da oldukça sevindirici. Ekmek parası için vardiyalı olarak çalışan personeller de bu karar sayesinde artık bayramın ilk günü aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekler. Yorucu bir yılı geride bırakan personel de 1 Ocak itibariyle dinlenme hakkı elde edecek. Tatil kararının yanı sıra AVM'lerin normal günlerde açılış kapanış saatlerine uyup uymadığı da çok iyi denetlenmeli. Kimse kafasına göre mesai saati belirleyemez. Yetkililer denetimler konusunda üzerine düşeni yapmalı” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.