Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş Projesi Hayata Geçiyor

Kültür Rotaları Derneği (KRD) tarafından Avrupa Via Francigena Birliği (EAVF) ortaklığında, İnegöl Belediyesi, Eğirdir Belediyesi ve Demre Belediyesi iştirakçiliğin de yürütülen ‘Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş: Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Kültür Rotası Hazırlığı’ projesini hayata geçirmek adına proje iştirakçileri olan belediyeler ve yerel temsilciler ile planlama çalışmaları yapıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Tem, 2016 / Pzt 13:44 |
/ 165 Kez Okundu
| |

Bu kapsamda proje iştirakçisi belediyeler ve yerel temsilcilerle, kendi bölgelerindeki kültür rotasındaki ihtiyaç ve sorunların tespit edilmesi ve sınır ötesi bir kültür rotasının oluşturulması öncesinde planlama toplantısı yapıldı. Söz konusu planlama çıktıları, 14-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında Eğirdir’de yapılacak Proje Ara Değerlendirme Toplantısında projenin taraflarıyla paylaşılacak. 

PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

Geniş kapsamlı olan bu projenin hayat bulması için hummalı bir çalışma ortaya koyulurken, ‘Avrupa’dan Türkiye’ye Yürüyüş: Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Kültür Rotası Hazırlığı’ projesi kapsamında Demre Belediyesi’nden Likya Yolu’nun Demre bölgesindeki; Eğirdir Belediyesi’nden Aziz Paul Yolu’nun Eğirdir bölgesindeki; İnegöl Belediyesi'nden Evliya Çelebi Yolu'nun İnegöl Bölgesindeki ihtiyaç ve sıkıntıları ile çözüm önerileri yapılan planlama toplantıları ile belirlendi. 

İHTİYAÇ VE SIKINTI İLE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ORTAYA KOYULDU

Planlama kapsamında her temsilci kendi bölgelerindeki rotanın güzergah değişiklikleri, yol işaretleme ve yön/bilgi levhaları, tarihi ve doğal sit alanları, konaklama imkanları, hizmet veren seyahat acenteleri/yürüyüş kulüpleri/STK’ler, yerel ürünleri ve şenlik vb. etkinlikleri, ulaşımı, tanıtım ve pazarlaması, diğer yönetimlerle işbirlikleri, altyapı hizmetleri, diğer doğa aktiviteleri, maden/taş ocakları/HES/yol çalışmaları gibi konulara odaklanılarak, ihtiyaç ve sıkıntı ile çözüm önerileri ortaya koyuldu. 

ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Söz konusu planlama, projenin bir sonraki faaliyetlerinden olan ve İtalyan öğrencilerin Türkiye’deki rotaları deneyimleyeceği ziyaret öncesinde, 14-15 Temmuz 2016 tarihlerinde Eğirdir’de yapılacak proje Ara Değerlendirme Toplantısında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile diğer yerel yönetim temsilcileri ve paydaşlarıyla paylaşılacak.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.