Babacan’ın İnegöl ekibinde kimler yer alacak?

Kurucuları arasında yer aldığı AK Parti’den geçtiğimiz günlerde istifa eden eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, resmen kurulacağını duyurduğu yeni parti için tarih verirken gözler İnegöl’de kurulacak ilçe teşkilatına çevrildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
10 Eyl 2019 / Sal 11:56 |
/ 4.432 Kez Okundu
| |
 Babacan, 2020'den önce kurulacağını açıkladığı yeni partide 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konumunun ne olacağına ilişkin soruya 'Abdullah Bey Cumhurbaşkanlığı'ndan ayrıldıktan sonra aktif siyasette yer almayacağını kamuoyuna açıklamıştı. Tarafsız Cumhurbaşkanlığı konumundan sonra da bir siyasi parti çatısı altında olmayı doğru bulmuyor' yanıtını verdi.

Karar gazetesinden Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur’a konuşan Ali Babacan, gündeme ve kuracakları yeni partiye ilişkin soruları yanıtladı. Babacan, kurucusu olduğu ve 14 yıl MKYK üyeliği yaptığı AK Parti’den istifası sonrası ilk defa açıklamalarda bulunurken, “Adaleti tesis etmek, işi ehline vermek, kararları istişareyle almak, kurumların itibarını korumak, şeffaf olmak ve en önemlisi önce insan diyebilmek. Bunlar çok önemli ilkelerdi. Türkiye niye bu durumda diye baktığımızda da bu ilkelerden ve değerlerden uygulamada uzaklaşılmış olması bu sorunların ana kaynağı maalesef” dedi.

DAVUTOĞLU İLE BERABER HAREKET ETMEYECEK

Babacan, AK Parti’den ihracı istenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte hareket edip etmeyeceklerine ilişkin soruya, “Siyasetteki önceliklerimiz, izlediğimiz yöntem ve üslup oldukça farklı” yanıtını verirken, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilişkili düşüncelerini ise, “Referandum kampanyasında aktif görev almam istendi. Ben reddettim. Artısıyla eksisiyle değerlendirildiğinde, Türkiye için faydasından çok zararı olacağına inandım” şeklinde açıkladı.

EKONOMİ KOLAY İŞ

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma da değinen Babacan, “Türkiye’nin aşamayacağı hiçbir sorun yok. Hele ekonomi en kolay kısmı. İki kere iki dörttür diyebildikten sonra, rasyonalite olduktan sonra çok kolay toparlanır. Ama diğer alanların üzerine çok yoğunlaşmamız gerekiyor. Toplumsal hasarı tamir etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZ YARGI VURGUSU

Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasını “Seçilmişleri sadece bağımsız yargı görevden alabilir” sözleriyle eleştirirken Kürt meselesinin çözümünü için “yeniden üretilmiş bir stratejiye ihtiyaç olduğu” yorumunda bulundu.

İNEGÖL TEŞKİLATINDA KİMLER YER ALACAK

Ali Babacan’ın partinin kuruluş tarihi süre vermesinin ardından gözler il ve ilçe teşkilatlarına çevrildi. İnegöl ilçe teşkilatında kimlerin yer alacağı merak konusu oldu

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
İBRAHİM / 10 Eyl 2019 / Sal 14:28
KARŞI TARAF ATATÜRKÇÜSÜ PKKLISI FETÖSÜ BİRLEŞİRKEN SÖZÜM ONA SAĞCI MUHAFAZAKAR KESİM SALAK SALAK İŞLER YAPIP PARÇALANMA DERDİNDELER... Sizinde İngiliz uşağı olduğunu bilmeyen kalmadı....
Siyasetçi / 11 Eyl 2019 / Çar 13:52
Ben de olabilirim