Bahattin Korkmaz: Denetimler artmalı

İnegöl-Yenişehir karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz denetimlerin arttırılması gerektiğini ifade etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Haz 2018 / Sal 12:06 |
/ 5.615 Kez Okundu
| |
Yenişehir İnegöl karayolu üzerinde, tarım işçilerini taşıyan kamyonetin kaza yapması sonucu 2 Suriye uyruklu kadın hayatını kaybetmiş 45 kadın yaralanmıştı.

İHBAR ETSİNLER

Yaz aylarının gelmesi ile beraber bu şekilde tarım işçilerin taşınması nedeni ile oluşan trafik kazalarına dikkat çeken İnegöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz “Normalde bu tarz taşımalar yasak. Mevsimlik işçilerde tıpkı fabrika işçileri ya da öğrenciler gibi servis araçları ile taşıma yapılması gerekmekte. Bu tarz taşıma gerçekleşmediği zaman ölümlü kazalar ile karşılaşmaktayız. Bu tarz kamyonetler sadece yük taşımada kullanılması gerekmekte ne yazık ki yolcu taşımacılığı da yapılmakta. Ben buradan ilgili mercileri ve vatandaşlarımızı uyarıyorum bu tarz taşımacılığın önüne geçilmesi için yetkili merciler denetimleri arttırması gerekmekte. Öte yandan da bu tarz taşımacılık yapıldığını gören vatandaşlarımız, vatandaşlık sorumluluğu ile polis ya da jandarma ekiplerine haber versinler.”

DENETİMLER ARTIRILMALI

Denetimlerin arttırılması gerektiğini belirten Korkmaz “Özellikle korsan taşımacılık yapan servis araçlarında da buna benzer sıkıntılar yaşıyoruz. Normal şartlarda  servis aracı görünümlü korsan taşımacılık yapan araçların 30-35 kişi taşıyarak insan hayatını hiçe sayıyorlar. Ülkemizde bu tarz taşımacılıklarda ne yazık ki ölümlü kazalar yaşanmakta. Denetimlerin arttırılarak yaşanmasını istemediğimiz bu olayların önüne geçilebilir.” İfadelerini kullandı

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.