Bakanlık açıkladı, İnegöl temiz çıktı

Tarım ve Orman Bakanlığı aralarında Bursa’dan da çok sayıda firmanın yer aldığı değişik ürünlerde taklit, tağşiş yaptığını tespit etti. Açıklanan listede İnegöl’den hiçbir firma yer almadı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
14 Oca 2020 / Sal 13:51 |
/ 1.488 Kez Okundu
| |
Tarım ve Orman Bakanlığı 'Taklit ve Tağşiş' listesini yeniledi. Aralarında Bursa'dan da çok sayıda firmanın yer aldığı liste bakanlığın internet sitesinden kamuoyuna duyuruldu.
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşişte bulunan 386 parti ürünü açıkladı. Bazı işletmelerin kebap ve sucuklarda domuz eti kullandığı ortaya çıktı.
 
Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı. Bazı restoranlarda kebaplarda domuz eti tespit edildi.
 
Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.
 
229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi.
 
2012 yılından bu yana 1443 firmaya ilişkin 3202 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

BURSA’DAN 64 FİRMA YER ALDI

Bakanlığın ifşa ettiği listede 229 firma bulunurken bu firmaların 64 tanesi Bursa firması olması dikkat çekti.

İNEGÖL TEMİZ ÇIKTI

Öte yandan açıklanan listede İnegöl’den hiçbir firmanın yer almaması ise gözlerden kaçmadı.
 
TAM LİSTEYE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYIN

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.