Bakanlık açıkladı! Otobüs bilet fiyatını yüksekten satanlar yandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla otobüs seyahati yapmak durumunda kalanlara fahiş bilet fiyatı çekenlerle ilgili para cezası uygulanacağı açıklandı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Tem, 2022 / Çar 19:03 |
/ 3.207 Kez Okundu
| |
  Kurban Bayramı tatili öncesinde otobüs firmalarına yönelik denetimlerin artırıldığını ve fahiş fiyattan bilet sattığı tespit edilen firmalara idari para cezası kesileceğini açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan konuyla ilgili bir yazılı açıklama geldi

Yapılan yazılı açıklamada Bakanlık, Kurban Bayramı tatili öncesinde Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yolcu taşımacılığında denetimlerin artırıldığını ortaya koyarken yapılan usülsüz uygulamalarla ilgili de cezai yaptırım uygulanacağını belirtti.

YÜKSEK BİLET FİYATI İSTEYENLERE PARA CEZASI KESİLECEK

Bayram dönemlerinde kara yoluyla seyahat eden yolcu sayısında önemli bir artış yaşandığı ve ek seferlerle taleplerin karşılandığı söylendi.

Ancak bakanlığa bildirilen ücret tarifeleri üzerinde bilet ücreti talep edildiğine yönelik ihbarlar alındığı belirtilerek, "Özellikle Kurban Bayramı tatili süresince ve sonrasında gerek bakanlığımız gerekse kolluk kuvvetleri tarafından ücret tarifelerine ve fahiş fiyat uygulayanlara yönelik denetimler gerçekleştirilecek. Denetimlerde fahiş bilet fiyatının yanı sıra; otobüslerin korsan taşımacılık yapıp yapmadığı, yetki belgeleri, zaman ve ücret tarifesine uyum, sürücülerin uygun yeterlilik belgeleri ve bilet denetimi yapılacak. Karayolu Taşıma Kanunu'na aykırı olarak ücret tarifesine uymayanlara ise idari para cezası kesilecek" diye konuşultu

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.