Başkan açıkladı; pazarlar cumartesi günü kurulacak

17 günlük sokağa çıkma yasağında pazarlar kapanırken, İnegöl Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Vehbi Durgut Cumartesi günü pazarların kurulabileceğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
04 May 2021 / Sal 16:44 |
/ 16.686 Kez Okundu
| |
17 günlük sokağa çıkma yasağından en çok etkilenen sektörlerin başında pazarcı esnafı geliyor. Yasak sürecinde hiçbir pazarın açılmasına izin verilmezken, bir son dakika haberi pazarcılar odası başkanı Vehbi Durgut’tan geldi.

Durgut yaptığı açıklamada “Yapılan çalışmalar sonucunda yasaklı günlerde sadece Cumartesi günü pazarlar kurulabilecek. Genelge İçişleri Bakanlığı tarafından il valiliklerine bugün gönderilmesi bekleniyor” dedi.

Bursa Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu, alınan karar gereği cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında cumartesi pazarlarının açılacağını müjdeledi. Pazar günleri içinde başvuruda bulunacaklarını belirten Aksu, “Yılın sadece 3 ayında pazarcı esnafının para kazanacağı dönemlerdeyiz. Bu dönemlerde de evde kaldığımızdan borçlarımız çoğalıyor. İnşallah, cumartesi günü sadece cumartesi pazarlarını değil, pazar günü kurulan pazar alanlarında da yer alırız. Vatandaş da çeşidi ve farklı alternatifleri görmek istiyor. Sadece marketlerdeki domates, biber veya meyvelerle sınırlı kalmak istemiyor” dedi.
Tarlada meyvenin de sebzenin de biriktiğini belirten Aksu, “Ancak biz vatandaşa bu kadar birikmiş ürün varken, pahalı satmak istemiyoruz. Bir düzenlemenin gelmesi gerekiyor. 3 gün önce aldığım çıtır salatalık 3 lirayken, kısıtlamanın olacağı günden önce 5-6 liraya çıkıyor. Bizim adımız fırsatçıya çıkmış. Biz böyle anılmak istemiyoruz. Ne pazarcı bu leke ile yaşasın ne de vatandaş üzülsün. Bir an önce bir çözüm bulunsun" diye konuştu.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.