Başkan Taban; vatandaşların OSB tepkisi sorusuna cevap verdi

İnegöl Belediye başkanı Alper Taban vatandaşların hava kirliliğinde OSB bölgesini örnek göstermesi sorusuna cevap verdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
05 Kas 2019 / Sal 13:43 | Son Güncelleme: 05 Kas 2019 / Sal 13:54
/ 5.205 Kez Okundu
| |
Vatandaşları kömür yasağı ile alakalı tepkilerinde İnegöl’deki Organize Sanayi Bölgesi’ni örnek göstermesi sorusuna ise başkan Taban “Tek başına OSB bölgesi ile alakalı Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın büyük kuruluşları bacalarını bizzat kendi merkezlerimizden izliyoruz. Bacadan her gördüğümüz çıktı yani beyaz gördüğümüz bir dumana da hava kirliliği diyoruz siyah dumanda hava kirliliği diyoruz ancak burada filtrelemeyi ölçen çevre müdürlükleri. Bu noktada vatandaşlarımızdan ben şunu rica ediyorum. Ben hiçbir denetimden imtina etmiyorum. Vatandaşımız tespit ettiği her ne varsa lütfen 153 hatlarımıza arayıp ihbarda bulunsunlar. Burada elde ettiğimiz her bilgiyi çevre müdürlüğümüze aktararak büyük cezaların kesilmesini sağlayabiliriz.  Ben şehrimde koku anlamında olabilir ya da dereleri toprağımızı havamızı kirleten hangi unsur varsa bu mücadeleyi hep birlikte yapabiliriz. Bide her zaman söylüyorum meydanın boş olmadığını her zaman göstermek lazım. Benim 50 tane zabıtamla her zaman her yerde ne olduğunu görmem mümkün değil.  Ben inanıyorum ki otokontrol mekanizması oluşursa çevreyi kirletenlerin de kendilerine çeki düzen vereceğini düşünüyorum. Bununla alakalı ben vatandaşımızdan destek bekliyorum.” Dedi.

DENETİMLER ZABITA VE ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ YAPACAK

Bursa Valiliği’nin kömür kullanımı ile alakalı aldığı yasağın denetimlerinin nasıl yapılacağı sorusuna şu şekilde cevap verdi; “Kömür yasağı ile alakalı açıklamayı valiliğimiz yaptı. Tarafımıza bilgiler ulaştı. Bu işin denetimiz çevre müdürlüğümüzün eli ile zabıta müdürlüğümüzün eli ile yapılacaktır.  Çevre mücadelesinde olduğu gibi yapılacaktır.”


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.