Başkan Taban'dan otopark çağrısı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Taban'dan otopark çağrısı
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Haz 2024 / Pzt 14:36
/ 770 Kez Okundu
| |

Belediye Başkanı Alper Taban'ın görev süresi boyunca 143 farklı noktada yeni otoparklar inşa edilerek toplamda 6 bin araçlık park alanı hizmete açıldı. Başkan Taban, vatandaşları açık ve kapalı tüm otoparkları kullanmaya davet etti.

İnegöl Belediyesi, son yıllarda merkez ve mahalle aralarında ücretsiz park alanları oluşturmak için yoğun çalışmalar yürütmüş ve bu sayede şehrin park sorununun çözümüne önemli katkılar sağlamıştır.

Belediye Başkanı Alper Taban'ın görev süresi boyunca 143 farklı noktada yeni otoparklar inşa edilerek toplamda 6 bin araçlık park alanı hizmete açılmıştır. Bu otoparkların bir kısmı ara sokaklarda yer alan mahalle otoparkları, bir kısmı da şehir merkezine yakın 100-150-250 araç kapasiteli büyük park alanları olarak tasarlanmıştır.

Başkan Taban, yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren otopark konusunu öncelikli gündem maddelerimizden biri olarak ele aldık. Hızla artan nüfusumuz ve araç sayımızı göz önünde bulundurarak bu alanda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Ekiplerimiz, otopark ihtiyacına göre uygun alanları değerlendirdi ve ihtiyaç duyulan ancak boş alan bulunmayan yerlerde kamulaştırma yoluyla da park alanları üretti. Sonuç olarak, 143 farklı lokasyonda yeni otoparklar inşa ederek toplamda 6 bin araçlık park alanını vatandaşlarımızın kullanımına sunduk." dedi.

Başkan Taban ayrıca, "Özellikle çarşı bölgesine yakın noktalarda, merkezin ve çarşının girişi diyebileceğimiz lokasyonlarda büyük parklanma alanları hizmete açarak merkezi rahatlatmaya çalıştık. Bu sayede vatandaşlarımızı çarşı dışında park etmeye teşvik ederek, kalabalık bölgelerde yayalaşmayı da teşvik etmiş olduk." ifadelerini kullandı.

Şehrin merkezinde de önemli bir otopark hamlesinin gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Taban, "Kent Meydanı ve Yeni Yaşam Alanı projemiz ile hemen karşıda yer alan Merkez Park projelerimiz de otopark konusunda büyük bir katkı sağladı. Her iki projemizin toplamında merkezde 390 araçlık otopark elde ettik. Aynı zamanda Merpa Pazar yeri katlı otoparkını da vatandaşlarımızın kullanımına sunduk." açıklamalarında bulundu.

Başkan Taban, otoparkların üretilmesi kadar rantabl kullanılmasının da önemli olduğuna dikkat çekerek, "Açık otoparklarımız kullanılıyor ancak kapalı otoparkların kullanımında eksiklikler var. Vatandaşlarımız bu alanları yüzde yüz dolulukla kullanmıyor. Bu alışkanlığı edinmemiz gerekli. Buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum, açık ve kapalı tüm otoparklarımızı kullanalım. Araçlarımızın güvenliği ve trafiğin olumsuz etkilenmemesi için bu alışkanlığı kazanmak zorundayız." şeklinde konuştu.GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.