Baykan'dan Gürel'e çağrı; mobilyacının sorunlarını çözün

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, MODEF Fuarı ile alakalı basın açıklaması gerçekleştirerek ham madde sorununu gündeme getirdi. Baykan sorunun çözümü için Vildan Yılmaz Gürel’e çağrı yaptı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
31 Mar 2022 / Per 14:30 |
/ 15.719 Kez Okundu
| |
MODEF Fuarı’nın İnegöl için can damarı olduğunu belirten Baykan fuarı itibarsızlaştırmaya çalışanları ve Bursa’da yapılmasıyla ilgili gündem oluşturanları eleştirdi. Fuara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Baykan, ham madde sorunuyla ilgili de Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’e çağrı yaptı.
İlhan Baykan konu ile alakalı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

ENFLASYONUN ZİRVE YAPTIĞI BİR ORTAMDAYIZ
“Ekonomik dengelerin alt üst olduğu, geçtğimiz yıl aldığımız tüm ürünlerin bu yıl fiyatlarında yüzde 100’ün üstünde zam geldiği, akaryakıt, doğalgaz, elektrik gibi enerji giderlerinin dakikalar ve saatler içerisinde fiyat değiştiği, kısacası enflasyon canavarının cebimizi sömürdüğü bir ortamdayız. Uluslar arası Siyonist güçlerin içimizi olduğu gibi etrafımızı da yangın yerine çevirdiği bir çağdayız.”

HAM MADDE SORUNU MOBİLYACILARI RESMEN ERİTİYOR
“Bütün bu olumsuzluklar içerisinde ilçemizin lokomotifi olan mobilya sektörümüzün can damarı MODEF Fuarımızın 46.’sını icra etmiş olmanın sevincini yaşadık. 26 Mayıs 2021 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında“gerek ilçemizde faaliyette bulunan odalardan gerekse İnegöl’ümüzü temsil eden vekillerimizden ve sadece seçim zamanı ilçemize uğrayan ve “oy deposu” olarak gören Bursa milletvekillerimizden gerekli desteği görmek istiyoruz. Fuar stantlarımızda sergilediğimiz pırıl pırıl ürünlerimizin, fuar alanına çıkana kadar ne zorluklarla üretildiğini görmelerini istiyoruz. Ham madde bulabilmek için tedarikçi firmalar önünde adeta sırada beklediğimizi ve her gün eridiğimizi görmelerini istiyoruz. Yine kiraların aşırı yüksek olduğunu, SSK ve vergi giderlerinin belimizi büktüğünü görmelerini istiyoruz. Kısacası oda, dernek ve devlet yetkililerimizi çay içmeye bekliyoruz. Dertlerimizi dinlemeye bekliyoruz “diye mobilyacı esnafımızın talebini dile getirmiştik. Aradan geçen yaklaşık bir yılda pek de bir şeyin değişmediğini üzülerek gördük. Daha fuar başlarken ham maddeye % 20 zam geleceğini, hatta bu nedenle midir bilinmez ham madde olmayan süreci yaşadık.”

VEKİL GÜREL HAM MADDE SORUNUYLA İLGİLİ GEREKLİ ÇALIŞMAYI YAPSIN
“ Geçtiğimiz hafta içinde Ak Parti Bursa Milletvekili ve İnegöl bölgemizin vekili Gürel’in servisçiler ile görüşüp problemlerin çözümü için gerekli çalışmaları yaptığını biliyoruz. Sayın vekilimizi, mobilyayla ilgili sıkıntıları da anlamaya dinlemeye ve gerekli yerler ile görüşüm çözüm bulmaya davet ediyoruz.”

FUARA SAHİP ÇIKMALIYIZ
“ Yine üzülerek ifade ediyoruz ki, bu fuar öncesi ve sonrasında kimileri fuarı bursa da yapmanın peşinde iken kimileri de fuarı itibarsızlaştırmanın peşine düşmüşler. Oysa bu fuarlarımız ilçemizin can damarıdır. Konunun tüm paydaşlarını can damarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.