Belediyenin bütçesinin %1’i hayvanlara

Yeni yasa teklifinde, hayvanlara işkence yapan ve öldürenlere ağır hapis cezası gelirken belediyelerin bütçelerinin %1’i sokak hayvanlarına ayrılacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
22 Oca 2020 / Çar 15:08 |
/ 1.622 Kez Okundu
| |
Sokak hayvanlarına karşı yapılan şiddet sonrası harekete geçen TBMM yeni yasa teklifi hazırlığına girdi. Hazırlanan yeni yasa teklifi kısa süre içinde TBMM’de meclis gündemine gelecek.

HAPİS CEZASI GELİYOR
Yeni teklif ile hayvanlara eziyet eden, işkence uygulayan ve hayvanları öldürenlere, ağır hapis cezası yaptırımı uygulanacak.

HAYVAN POLİSİ GELİYOR
Hayvanlara şiddet uygulayanlar, hayvanlara her türlü eziyet işkence yapanlar ve hayvanları dövüştüren bunun üzerinden para kazananları hayvan polisleri anında tespit etmesi amaçlanıyor.

BÜTÇENİN %1’İ HAYVANLARA
Sahipsiz ve sokak hayvanları için belediyelere de yetki ve sorumluluk verilecek. Oluşturulacak fondan belediyelere düzenli olarak ödenek aktarılacak. Öte yandan belediyelerin bütçelerinin %1’i sokak ve sahipsiz hayvanlar için kullanılacak. Bütçeden ayrılacak para ile kısırlaştırma ve barınak sayılarını artırma gibi faaliyetlerini gerçekleştirecek.

AĞIZLIK TAKILACAK
Apartmanlarda köpek besleyenler köpeklerin havlamalarını kesmesi için ağızlık takılacak.

BARINAKLAR KAMERA İLE İZLENECEK
Öte yandan köpek barınakları 24 saat kameralar ile kayıt altına alınacak. İsteyenlerde belediyelerin resmi web siteleri üzerinden canlı izleyebilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Kemal Kayagil / 22 Oca 2020 / Çar 19:41
Hayvanlara verdikleri değerin yarısını insanlara verseler...