Belgesiz çalıştırmaya ceza var

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk’ü makamında ziyaret etti. Başkan Ayhan burada yaptığı açıklamada; “Belge olmadan çalıştırılan her işçi için Çalışma Bakanlığının firmalarımıza yapacağı denetimlerde kişi başı 1.511 TL para cezası uygulanacaktır” uyarısında bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
14 Kas 2019 / Per 19:02 |
/ 2.204 Kez Okundu
| |
MOBİLYACILAR ODASI’NDAN HALK EĞİTİM’E ZİYARET

Ziyarette bir açıklama yapan Ayhan; “İnegöl Mobilyacılar Odası olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimiz ile beraber bu güne kadar Mobilya İmalatı, Mobilya Döşemeciliği ve Polyestercilik mesleklerinde toplam 50 kurs açarak tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan sektörümüz çalışanlarından toplam 1.119 kişiyi Mesleki Eğitim Belgesi ile belgelendirdik. Bilindiği gibi tehlikeli ve çok tehlikeli işler statüsüne giren mesleğimizde çalışan her personelin Ustalık Belgesi,Kalfalık Belgesi veya Mesleki Yeterlilik Belgesi olması zorunludur.

HALK EĞİTİM KURSLARINA DAVET

Belge olmadan çalıştırılan her işçi için Çalışma Bakanlığının firmalarımıza yapacağı denetimlerde kişi başı 1.511 TL para cezası uygulanacaktır. Firmalarımızın mağdur olmamaları için çalışanlarının belge kontrolünü yapmalarını ve belge sahibi olmaları için odamız ile bilgi alışverişinde olmalarını tavsiye ediyoruz. Kurslarımız 8 gün ve 40 saat üzerinden yapılmaktadır. Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Göktürk’e yaptığımız ziyarette açılan ve meslek edindirme adına açmayı düşündüğümüz kurslar ile ilgili istişare niteliği taşımaktadır. Saygı değer müdürümüze bizlere göstermiş olduğu misafirperverlik sebebi ile teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 Ziyaret sonrasında Oda Başkanı Özcan Ayhan tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk’e İnegöl Mobilya Tarihi kitabı hediye edildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.