Bereket Sofrası Boşnak Camide Kuruldu

İnegöl Belediyesi’nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Boşnak Camiinde kuruldu.

Eklenme: 15 Mart 2019 / Cuma 19:29:57
A A / 3628 Kez Okundu
| |

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ İLETTİ
Belediye Başkan Vekili Turgay Yel ile birlikte; belediye meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından, caminin karşısında bulunan kahvede hazırlanan kahvaltıya geçti. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan belediye bürokratlarına iletme fırsatı buldu.

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası Belediye Başkan vekili Turgay Yel, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Yel, “Belediye olarak geleneksel hale getirdiğimiz her Cuma sabahı bir camide düzenlediğimiz bu organizasyonlarla, başta Belediye Başkanımız olmak üzere; İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz, parti yöneticilerimizle birlikte Bereket Sofrası adı altında sizlerle birlikte olmaya gayret ediyoruz. Bunun dışında da ramazanda her teravih namazından sonra siz saygıdeğer büyüklerimizle birlikte olmak, sizlerin taleplerini dinlemek için bir araya geliyoruz. Bizim de tabi ulaşamadığımız, göremediğimiz, gördüğümüz ancak fark edemediğimiz bazı konuları sizlerden dinlemek isteriz. Bunun için de başta Belediye Başkanımız ve ekibi olarak gayret ediyoruz. Bu buluşma seçim öncesine denk gelen bir buluşma. Allah nasip ederse 17 gün sonra seçimimiz var. Ama bu Bereket Sofrası buluşmalarının seçimle bir alakası yok. Biz tüm zamanlarda bu buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Bugün de Allah nasip etti Boşnak Camimizde bir araya geldik. Sorularınız varsa onları da cevaplamak isteriz. Ayrıca belediye olarak 7 gün 24 saat hizmet veren Çözüm Merkezimiz de bu anlamda sizlerin hizmetinde. 153 hatlarımızdan çözüm merkezine ulaşabilirsiniz. Burada da Allah bir eksiklik, sorun vermesin ama bizlere iletmek istediğiniz hususlar varsa onları dinlemek istiyoruz” dedi.

Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.