BİLDİM Akademik Lisesi eğitime başlıyor

BİLDİM Eğitim Kurumları Müdürü Yılmaz Şimşek, İnegöl’de ilk kez hayata geçirdikleri Akademi Lisesi’nin 10 Eylül’de eğitim hayatına başlayacağını belirterek, kayıtların sürdüğünü ifade etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
30 Ağu 2018 / Per 16:38 |
/ 3.318 Kez Okundu
| |
Akademi Lisesi ile ilgili bilgiler veren BİLDİM Eğitim Kurumları Müdürü Yılmaz Şimşek, “2003 yılında emekli olduktan sonra ETÜT ile başladım. İnegöllülerin desteği ile ETÜT’ün ardından özel eğitim kursu, ortaokul, ilkokul ve bu sene lisemizi açtık. İnegöl’ün güvenine ve desteğine layık olmaya çalışacağız. Başladığımızdan bugüne İnegöl’de en iyisi olmak noktasında gayret ediyoruz. Özveriyle çalışıyoruz. Öğrencilerimize katkı sağlamayı temel felsefe edinmiş bulunmaktayız. Biz tüccar, esnaf değiliz. Ticaret yapıyoruz ama önceliğimiz öğrencilerimizdir. Bu sene akademik lise olarak İnegöl’de ilk defa bu hususta hizmet vereceğiz. Üniversite okumak isteyen öğrencilerimizi okulumuza davet ediyoruz. Öğrencilerimizi seviye değerlendirme testine alıp kendi bireysel yetenekleri doğrultusunda onları geliştirmeye çalışacağız. İnegöl’ümüze bizlere sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Eskiden 1 kişiydim, şimdi 7 kişi olduk. Müdürlerimizle birlikte İnegöl halkına hizmet etmeye çalışıyoruz. Okullarımızın tamamı teşvik listesinde tercih edilebilecek kurumlardır. Tercihleri bekliyoruz. Elimizden geldiği kadar en iyi hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.

YANLIŞ ANLAŞILMALAR YAŞANABİLİYOR
Bilim Lisesi ile BİLDİM’in karıştırıldığını hatırlatan Yılmaz Şimşek, “Abdullah Ezim ve arkadaşları Bilim Lisesi açıyorlardı. Onlar özel nedenlerden dolayı kapattılar. Onlar Bilim, biz de BİLDİM’iz. Zaman zaman insanlar karıltırıyor. Biz kapanmadık. Arada böyle yanlış anlaşılmalar yaşanabiliyor. 9’uncu sınıftan itibaren tüm sınıf öğrencilerimizi alıyoruz. 11 ve 12. sınıfların eğitimleri kursumuzda devam ediyor. Üniversite merkezli olduğumuz için şuanda eğitimler sürüyor. Okul açıldıktan sonra ders kesiminden sonra çocuklarımızın eksiklerini gidermek üzere saat 19.00’a kadar çalışmaları devam ettirecekler. Dershane ve kurs hizmetlerini de bunun yanında alacaklar. Biz hem hazırlık kursu hem de lise olduğumuz için akademik dedik ve o yüzden üniversite odaklı diyoruz. Bu ciddi bir ayrıcalıktır” diye konuştu. 

10 EYLÜL’DE DERS BAŞI
Müdür Yılmaz Şimşek, “Alanyurt köy girişindeki lisemizde 10 Eylül’de dersler başlayacaktır. Binamızın yerini bilmeyen kalmamıştır, görülebilir bir mevkide. İnşallah diğer kurumlarımız gibi kısa sürede rüştünü ispat edecek.”

İLK 50 ÖĞRENCİYE ÖZEL İNDİRİM
“Lisemizde 307 kontenjanımız var. Açılışa özel olarak TEOG sınav sonuçlarına göre özel indirimler uyguluyoruz. Bugünden itibaren ilk müracaat eden 50 öğrenciye de özel indirimlerimiz var” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.