Bina var doktor yok

İnegöl Devlet Hastanesi yeni binasıyla İnegöllülere lüks bir hizmet verirken doktor eksikliği ise vatandaşları çileden çıkarıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
21 Kas 2019 / Per 11:11 |
/ 13.842 Kez Okundu
| |
2014 yılında eski binasından yeni modern binasına taşınan İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntıları vatandaşları çileden çıkarıyor.

Doktor eksikliğinden dolayı vatandaşlar randevu almakta zorluklar yaşıyor. Doktor eksikliği nedeni ile yaşanan hasta yoğunluğu ile hastane personeli ile vatandaşlar karşı karşıya geliyor.

Doktorların heyette olduğu günlerde ise Özellikle Psikiyatri, Göz, Cildiye, Dahiliye ve Kulak Burun Boğaz bölümlerinde adeta kriz ortamı oluşuyor.

İSTİFA EDİP GİDİYORLAR
En son örneği Psikiyatri bölümünde tek başına hizmet veren doktor yoğunluğa dayanamayıp istifa etmişti.

TOPLAM 71 DOKTOR
Nüfusu 300 bine dayanan İnegöl’de, devlet hastanesi bünyesinde 71 doktor hizmet vermekte.

SİYASİLER SESSİZ
İnegöl Devlet Hastanesi’nde uzun zamandır yaşanan doktor krizine rağmen, problemi çözmesi gereken siyasilerden hiçbir ses çıkmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Doktor bulunmaması nedeni ile randevu almak isteyen hastalar aşağıdaki uyarı ile karşılaşmakta
 


Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
DADAŞ / 21 Kas 2019 / Per 14:01
Sözüm ona her seçimde inegöl den 1 milletvekili çıkıyor . Ama her ne hikmetse İnegöl için yaptığı ve de yapmaya çalıştığı tek bir hizmet göremedik....
özgür kaya / 22 Kas 2019 / Cum 10:25
Bilinen olay doktor sıkıntısı çekiliyor bunun ilgili büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Bilgilerinize arz edilir.
tacettin bayır / 22 Kas 2019 / Cum 10:40
BU zamanda bu cesur haber için sizi tebrik ederim.ilçemizin ankaradaki temsilcileride duyar inşallah bu sesi.millete yeni vergi yükleme oylamasında meclisteki performansı bu konuda görürüz umarım.