Bisikletle Hacca Gidiyorlar

Makedonyalı 2 arkadaş avukat Senad İdrisi ve imam Amir Aslani, Makedonya’dan bisikletle hac vazifesini yapmak için Mekke’ye ulaşmak istiyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Tem, 2018 / Cmt 14:19 |
/ 5.796 Kez Okundu
| |
Makedonya'dan yola çıkan İdrisi ve Aslani, Arnavutluk ve Yunanistan'ın ardından Türkiye’ye gelerek İnegöl’de mola verdiler. Bisikletlerindeki teçhizatla pedal çeviren 2 arkadaş, yolculuklarını kamerayla kayıt altına alarak, gelecek nesillere güzel bir hatıra bırakmayı hedefliyor.
 
Senad İdrisi, kendisinin avukat olduğunu, profesyonel olarak da dağcılıkla ilgilendiğini, arkadaşı Amir Aslani'nin imam olduğunu ve Makedonya'dan yola çıkarak, pedal çevirip Mekke'ye ulaşmak istediklerini söyledi.
 
"MOTİVASYONUMUZU HZ. MUHAMMED'İN YÜRÜYEREK HAC YAPMASINDAN ALIYORUZ"
 
İdrisi, yolculuğa Makedonya Kalkandelen'den başladıklarını dile getirerek, "Arnavutluk'a geçtik, ardından Yunanistan üzerinden İstanbul'a geldik. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in, onun ashabının ve modern çağlar öncesinde tüm Müslümanların yürüyerek hacca gitmesi gibi biz de bisikletle giderek hac vazifemizi yapmak istiyoruz. Motivasyonumuzu Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in yürüyerek hac yapmasından alıyoruz" dedi.
 
YOLCULUKLARI 40-45 GÜN DAHA SÜRECEK
 
Bisikletle hacca gitme projesine 2 senedir hazırlandıklarını ifade eden Senad İdrisi, zorluklarının farkında oldukları yolculuğun 40-45 gün daha süreceğini tahmin ettiğini söyledi.
 
Yolculuklarını sosyal medya üzerinden de paylaştıklarını ve Makedonya halkı başta olmak üzere birçok insanın kendilerini takip ettiğini aktaran İdrisi, ailelerinin de kendilerine destek verdiğini belirtti.
 
BİSİKLETLE HACCA GİDEN İLK KİŞİLER
 
İdrisi, daha önce bir kişinin Bosna'dan yürüyerek hac vazifesini yerine getirdiğini, ancak bisikletle ilk kez kendilerinin bu yola çıktığını ve birçok insana örnek olmak istediklerini dile getirdi.
 
İdrisi ve Aslani, 3 kıta ve 6 ülkede sürecek yolculuklarının sonunda Mekke'ye ulaşıp, Müslümanlar için de dua etmek istediklerini ifade etti.
 
İNEGÖL’DE KONAKLADILAR
 
Hacca gitmek için yola çıkan 2 kişi dün akşam İnegöl’e gelerek İnegöl Hamiyet ve Yardımlaşma vakfında konakladıktan sonra , bu sabah itibari ile tekrar yola çıktılar.
Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.