Bitmeyen hayvan pazarından üreticiler rahatsız

Kurban bayramına sayılı günler kala, CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun hayvan pazarının bitirilmemesinden dolayı mağduriyetlerin oluştuğunu söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
02 Tem, 2021 / Cum 16:18 |
/ 2.185 Kez Okundu
| |
CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun ve yönetimi yeni yapılan hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

İncelemeler sonrası yaşanan aksaklıklar hakkında bilgilendirmeler yapan Kemal Torun “İlçe yöneticilerimizle, Alibeyköy mevkiine yapılan yeni hayvan pazarı ve kurbanlık satış tesislerinde incelmelerde bulunduk. Yeni satış yerinin hayırlı olmasını dileklerinde bulunarak gözlemlerimizi aktarma ihtiyacı duyduk. Hayvan Pazarındaki üreticilerimizin sorunları dinledik. Kurbanlık satışı yapan ve kurbanlık almaya gelen vatandaşlar sohbet ederken vatandaşın şikâyet ve taleplerini dinleyip gerekli mercilere ileteceğimizi söyledik.”

MAALİYET VATANDAŞIN CEBİNE YANSIYOR
“Vatandaş inşaat alanın halen bitmediği için iş makinalarının çalışmasından rahatsız.  Satıcının: yem ve sulama alanlarının yetersiz oluşu yer fiyatlarının yüksek olmasından çok dertli. Ortalama hayvan başına 15 gün için 400 TL yer parası ödediklerini ve diğer maliyetlerin vatandaşın cebine ek bir maliyet olarak yansıdığını görüyoruz. “

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ, SATIŞLARDA DÜŞTÜ
“Bir yanda yem fiyatları alıp başını gitmiş, bir yanda vatandaşın alım gücü düşmüş, 9 bin TL ye mal edilen bir kurbanlığın 11 bin TL ye zor alıcı bulduğunu söyleyen kurban satışı yapan vatandaşlar;  her geçen gün vatandaşın alım gücünün düşmesi kurbanlık satışlarının düştüğünü vurgulayıp, bu fiyatların kurbanlık satış alanlarına da yansımış durumda olduğunu,  kurbandan, kurbana kırmızı et yiyebilen vatandaşın bu bayramda daha çok zorlanacağını görüyoruz.”

İNŞAATIN BİTMEMESİNDEN VATANDAŞLAR RAHATSIZ
“Ayrıca bu tesislerin ihale, yer teslimi aşamalarında geç kalındığı, oysaki bir yıl önceden yeni hayvan pazarı ihtiyacı ve burada ki eksiklikler belliydi. İnşaatın bitmemesinden alıcı ve satıcılar şikâyetçi. Bir an önce bu üretici vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilmelidir. “


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.