Bu Koltuk Bildiğiniz Koltuklardan Değil

Mobilyanın başkenti olarak nitelendirilen İnegöl’de koltuk üretimi yapan bir firma uzaktan kumandalı köşe takımı üretti. Koltuk tek tuşla 2 kişilik yatağa dönüşüyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Kas 2015 / Pzt 18:06 |
/ 7.322 Kez Okundu
| |

Teknolojiye ayak uyduran İnegöllü mobilyacılar teknolojiyi kullanarak yeni ürünler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor.

 

Bu doğrultuda ESA Concept isimli koltuk firması uzaktan kumandalı köşe takımı üretti. Firmanın özel imalatı olan koltuk takımı, üzerindeki mekanizma sayesinde uzaktan kumanda ile yönlendirilerek 2 kişilik yatağa dönüşebiliyor.

 

MEKANİZMANIN ÇALIŞMA SİSTEMİ

 

Bir düğmeye basıldığında motoru sayesinde koltuk takımı büyük bir yatak haline geliyor. Diğer düğmeye basıldığında ise yataktan tekrar köşe takımına dönüşüm sağlanıyor.

 

2 KİŞİLİK YATAĞA DÖNÜŞÜYOR

 

Koltukta kullanılan mekanizmanın patentinin Turan Metal’e ait olduğunu aktaran firmanın pazarlama müdürü Ersin Belli,

 

“Köşe takımı olarak takım, mekanizma sayesinde uzaktan kumanda ile 2 kişilik yatağa dönüşüyor. Koltukta ömürlük sünger kullandık. Mobilya ile teknolojiyi birleştirdik. Köşe takımın içinde bir motor var. Kumandaya basıldığında tek bir hareketle güç ve efor sarf edilmeden yatak oluyor. Uzaktan kumandanın tuşuna basıldığında ise köşe koltuğa dönüşüyor” dedi.

 

ÜST DÜZEY MALZEMELER KULLANILDI

 

Uzaktan kumandalı koltuk takımının büyük ilgi gördüğünü ifade eden Belli;

 

“Ürünü biz 1 aydır üretiyoruz. Şuanda çok güzel bir ilgi var. Teknolojik ürün çok beğenildi. İnegöl’deki firmalardan da olumlu tepkiler aldık. Satıştan memnunuz. Her alanda kullanılan teknolojinin mobilyada kullanılması için öncülük ettik. Ustalarımızın gayretleriyle teknolojik ürünlerle öncü olmaya devam edeceğiz. Koltukta üst düzey malzemeler kullanıldı” diye konuştu.

 

Belli, ürüne Bosna Hersek, Almanya, Avustralya’dan talep geldiğini sözlerine ekledi.

 

Bu arada ürünü alarak teknolojiyi kullanmak isteyenler yaklaşık 4 bin 500 TL ödeyerek ürünü firmadan temin edebilir.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.