Bu mahalle sakinleri dolandırıcılardan bıktı

İnegöl’de son günlerde kaparo dolandırıcılığında artış gösterdi. Facebook alışveriş sistemi olan Marketplace’ye ucuz fiyattan ürün koyan dolandırıcılar aldıkları kaparolar ile vatandaşları dolandırıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Haz 2022 / Pzt 13:17 |
/ 9.461 Kez Okundu
| |
Facebook Marketplace’ye normal piyasada fiyatının altında ürün koyan dolandırıcılar bu şekilde kurbanlarını ağlarına düşürüyor.

Ürünü almak isteyen vatandaşlar telefonla iletişime geçtikleri şahıs tarafından çok talep var isterseniz Tahtaköprü Mahallesi’ne gelip ürünü almaya gelebilirsiniz belirtilen hesaba kaparo yatırırsanız satışı durdurabilirim söylemleri ile mağdurlardan kaparo topluyorlar.

Daha sonra Tahtaköprü mahallesine gelen mağdurlar şahısla iletişime geçmek istediklerinde dolandırıcı şahıs telefonu açmıyor.

Konu hakkında görüştüğümüz mahalle sakinleri ise dolandırıcılardan bıktıklarını her gün farklı isim vererek vatandaşları ürünün Tahtaköprü Mahallesi’nde olduğunu söyleyerek buraya gönderiyorlar. Lütfen kimse bunlara inanmasınlar. Son olarak Hamit isminde birinin ismini vermişler bizim mahallemizde Hamit adında kimse yok. Bu kaçıncı olay her gün birileri geliyor sonra dolandırıldıklarını öğrenip geri gidiyorlar yazık günah insanların paralarını çalıyor.

KİMSE ŞİKÂYETÇİ OLMUYOR
Kaparo için verilen paranın cüzzi miktar olmasından dolayı mağdurlar şikâyetçi olmuyorlar. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar ise her gün bu şekilde onlarca insanı dolandırıyor.

YARGITAY NOKTAYI KOYDU
Yargıtay 15. Ceza Dairesi, internetten araç satış ilanı verip kaparo aldıktan sonra satışın gerçekleştirilmemesini ‘nitelikli dolandırıcılık’ saydı.
 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.