Bülent Temelli aday adayı oluyor

AK Parti Bursa İl Teşkilatı yerel yönetimler başkanı Bülent Temelli’nin milletvekili aday adaylığına başvuru yapacak.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Nis 2018 / Per 17:15 |
/ 10.629 Kez Okundu
| |

AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre AK Parti Bursa İl Teşkilatı yerel yönetimler başkanı Bülent Temelli’nin önümüzdeki günlerde milletvekilliği için aday olacağında söylentiler konuşulmaya başlandı.

BÜLENT TEMELLİ KİMDİR?

1963 yılında Çankırı da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl de tamamladı. 1986 yılında ticaret hayatına atıldı. 1991-95 yıllarında İMASKO kooperatifinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Uzun yıllar İnegöl halk kütüphanesi koruma derneği yönetim kurulu üyeliği, İnegöl ticaret ve sanayi odası meclis üyeliği gibi görevlerde bulunan Bülent TEMELLİ özellikle ilçemiz ekonomisinin itici gücü durumunda bulunan mobilya sektörünün gelişimi ve tanıtımıyla ilgili çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Bu amaçla kurulan MODEF’in kuruluşundan itibaren içinde aktif rol alarak bugüne gelmesine önemli ölçüde katkı koymuştur.

Uzun yıllar ara verdiği siyasi hayatına 2004 mahalli seçimlerinde Ak parti den İnegöl Belediye Başkanlığına aday adayı olarak başvurarak yeniden başlamıştır. 2006 yılında yapılan kongrede Burhan ALICI başkanlığındaki ilçe yönetim kuruluna girerek bu dönemde Tanıtım ve medya başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ekim 2008 yılında yapılan ilçe kongresinde de ilçe başkanlığına seçilmiştir. Ayhan Salman’ın Bursa il başkanlığı döneminde AK Parti Bursa İl Teşkilatı yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

Mobilya sanayinde faaliyet gösteren firmasının yönetim kurulu başkanı olarak ticaret hayatını sürdüren ve orta derecede İngilizce bilen Bülent Temelli evli ve 3 çocuk babasıdır.Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.