Bundan sonra bize dağlarda Trabzon

İnegöl Trabzonlular Kültür Ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri ve Kent Konseyi üyeleri dağlarda bulunan sahipsiz hayvanlar için yiyecek bırakırken dernek başkanı Muhammet Ergün Bundan sonra bize dağlarda Trabzon’dur dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
20 Oca 2020 / Pzt 14:15 |
/ 886 Kez Okundu
| |
Trabzonlular Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammet Ergün : " Bir grup yönetim kurulu üyemiz ve Kent konseyi hayvanları koruma çalışma grubu yöneticileriyle birlikte şehirden çok uzak bölgeler deki hayvanlar için orman ve yol kenarlarına yiyecekler bıraktık. Bu faaliyet bizim çok yaptığımız bir faaliyet değildi ama inanın manen o kadar mutlu olduk ki anlatamam. Bundan sonra daha sık aralıklarla bize emanet edilen bu can dostlarımızı ziyaret etme kararı aldık. Bundan sonra bize dağlarda Trabzon'dur.“ dedi

Muhammet Ergün açıklamalarına şu şekilde devam etti; “ Hz Ömer ne kadar da güzel demiş " dağlara buğday serpin, Müslüman ülkede hayvanlar açlıktan öldü demesinler.   Bugün Gedikpinar ve Mezit bölgelerinde 300 civarına ekmek ve 50 kg tavuk ürünlerini doğal alanlara bıraktık.  Bu vesile ile bizlere destek olan, yol Gösteren Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Sayın Şebnem Erkan ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. "

Dernek yetkililerine teşekkür eden Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan:" Bizler sık sık bu ve farklı bölgelerde beslemeler yapıyoruz. Bu hayvanlar bize emanet edilen canlardır. İnegöl’de yaşayanların her geçen gün doğal Hayat ve hayvanlar hakkında bilinçlenmesi bizleri çok mutlu etmektedir. Bizlerde İnegöl Trabzonlular dernek yetkililerine bu çok değerli etkinliğinden dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

10 kişiden oluşan ekibin Hayvanları besleme etkinliği iki saat sürdü.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.