Bursa’da bir ilk olacağım

AK Parti İnegöl Belediye Başkan aday adayı Devrim Kosova, Bursa’da ilk kez kadın belediye başkanı olarak tarihe geçmek istediğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Kas 2018 / Per 17:51 |
/ 9.865 Kez Okundu
| |

AK Parti İnegöl Belediye Başkan aday adayı Devrim Kosova, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adaylık sürecinin hayırlı olmasını dileyen Kosova, diğer aday adaylarına da başarılar diledi.

O İDDİA ASILSIZ

Basın mensuplarının ‘Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in aday adayları içerisinde sizi desteklediği şeklindeki yorumları nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorusunda Kosova; “Şehrimizin milletvekili olan Vildan hanımın beni desteklediği iddialarını ciddiye almıyorum. Kendisini çok severim ve sayarım. Hepimizin başının tacıdır. Vildan hanımın varlığından güç alarak bu sürece niyetlenmiş olduğum durum asılsızdır. Ben 2001 yılında Milletvekili aday adayı olduğumda Vildan Hanım milletvekili değildi. Hayatımda attığım adımları kendime güvenerek atmışımdır. Geldiğimiz bu noktada da belediye başkanlığı aday adaylığı için tamamen kendime ve bu şehre dair geliştirdiğim projelere güvenerek yola çıktım. Vildan Hanım beni desteklediğini hiçbir yerde ifade etmedi. Bana da ifade etmedi. Ben Vildan hanımla, il başkanımla, büyükşehir belediye başkanımla, mevcut belediye başkanımla, geçmiş dönemdeki ilçe başkanlarımla ve birçok isimle Ankara’da yâda farklı şehirlerde istişareler yaptım. Hepsiyle istişareler yapıp yola çıktım. Bana kalırsa herkes kadar bu süreçte hepsi beni destekliyor”

ANKETLERDE İLK SIRADAYIM

“Ben belediye başkanı olduğumda 1 Nisan sabahı hepiniz gülümseyerek uyanacaksınız onu biliyorum. Gençler, hanımlar, beyler herkes kendini çok iyi hissedecek. Devrim Kosova çıktığı her yolu alnının akıyla tamamlar. Bırakın İnegöl tarihini, Bursa tarihinde hiç kadın belediye başkan adayı yok ama belediye başkanı olabileceği inanırlık oranı en yüksek kadın şuanda benim. Çok şey değişecek. İnegöl’ün mega projeye ihtiyacı yok, İnegöl her şeye hazır. Bir anket yaptırmadım. Ama yerel basının yaptırdığı bir ankette ilk sırada çıktığımı biliyorum”

BEYAZ PEÇETE KADAR TEMİZİM

Kosova Okullarının kapatılma ve tekrar açılma sürecini ilk kez paylaşan Devrim Kosova; “Kapalı kapılar ardında dedikodu malzemesi yapıldığını iyi biliyorum. KHK ile okulum kapatılmadı sadece o süreç içerisinde hakkımda yapılan şikâyetler, asılsız iddialar neticesinde okulum 3 hafta boyunca doğrudur kapatıldı. Ancak aynı hengamede insanların bir dilekçe veremediği bir zamanda ben okulu tekrar geri açtım. Açma sebebim elimdeki beyaz peçete kadar temiz olmamdır. 9 Eylül tarihi OHAL’in ilk zamanlarıydı. Bu peçete kadar temiz olmasaydınız, tırnakların ucu kadar sizde bu terör örgütüyle ilgili bir bağlantı bulmuş olsalardı bırakın okulunuzu açmayı bugün burada sizlerle kahvaltı yapma lüksüm olamazdı. Okulum, şahsım ve tüm çalışanlarımla ilgili geçmişe dönük 10 yıllık her türlü inceleme yapıldı. Şahsi hesaplarımız, mal varlıklarımız, banka hesaplarımız ve banka hareketlerimiz devlete tehdit oluşturabilecek bu yapıyla ilişkilendirilebilecek hiçbir maddi ve manevi ilişki bulunmadığı için ben bu iddialardan 21 gün sonra 9 Eylül 2016 tarihinde kurumlarımı açtım. O tarihten itibaren 2,5 yıldır da alnımızın akıyla eğitim öğretime devam ediyoruz. Beyaz peçete kadar temiz olduğum ispatlandığı andan itibaren hakkımda yapılan dedikodu aslında kanuna muhalefet etmektir. Basit insanların yaptığı dedikodular. Lafa bakarım laf mı, adama bakarım adam mı söyleyene diyip şimdiye kadar hiç ciddiye almadım. Şahsımla alakalı yapılan her türlü karalamanın bu saatten sonra cevabını, bu karalamayı yapan arkadaşlar hukukun ve adaletin karşısında verecekler. Bu iddiaların hiç birinin aslı yoktur, mesnetsizdir ve çirkindir. Sadece şahsi nemalanmaları adına Devrim Kosova’ya nasıl ki o tarihlerde atılmış bir çamursa şimdi de o çamurlarının devamıdır. Ama Devrim Kosova bunu yemez. O zamanda yemedi. Temiz olduğunu anlattı. Devrim Kosova’nın temiz, Kosova Eğitim Kurumlarının da temiz olduğu açıkça ortadadır” diye konuştu.  

İYİ NİYETLE ORADAYDIK

Devrim Kosova, KHK ile kapatılan NİLKADER Derneği’nin başkanlığı yapmanın adaylığı konusunda sıkıntı oluşturup oluşturmayacağı sorusunu da şöyle yanıtladı: “Dernek başkanlığım doğrudur. O günkü şartlarda Adalet ve Kalkınma Partisindeki yönetim kurulundaki tüm bayan arkadaşlar aynı dernekte yönetim kurulundaydı. Benim şahsıma ait özel bir durum değildi. İnegöl’de bir kadın derneğiydi. Ve İnegöl sosyal hayatında olan tüm kadınlar o gün derneğin çalışmalarında vardık. O gün derneğin tüm çalışmalarında zaten herkes vardı. Ancak şu bir gerçektir o günkü şartlarda son derece halisane niyetlerle kadın hayatına destek olma adına olunmuş bir durumdu. Ancak mevcut süreçler gösterdi ki bize alttaki art niyetler varsa da o art niyetli insanların ayakları altına dolansın. Bizler iyi niyetlerle orada olduk. Kadına hizmet etme adına orada olduk. Şahsımın bir terör örgütü üyeliğiyle ve terör örgütüyle bağlantı kurulmasını asla kabul etmiyorum. Böyle bir ilişkinin olmadığını OHAL sürecinde ben bütün İnegöl’e ve devlet kuruluşlarına ispatlamış durumdayım”Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.