Bursa’da suya %20 indirim geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Bursa’da suya %20 indirim geldi
#İnegöl | Haber Merkezi
21 Şub 2024 / Çar 11:38
/ 5.298 Kez Okundu
| |

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden vatandaşlara sevindiren haber geldi! Mesken su aboneliklerinde birinci kademe sınırı 12 metreküpten 18 metreküpe çıkarıldı. Bu sayede vatandaşlar 6 metreküpe kadar daha fazla suyu daha ucuz fiyata kullanabilecek.

Meclis Başkanvekili Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın başkanlığında yapılan Şubat ayı birinci oturumunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından sunulan mesken su aboneliklerinde kademe değişikliğiyle ilgili yazılı önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş:

"Göreve başladığımız dönemde 10 metreküpten 12 metreküpe çıkardığımız birinci kademe su kullanım aralığını şimdi de 18 metreküpe çıkardık. Bu sayede yüksek fatura ödeyen kalabalık ailelerimizi bir nebze de olsa rahatlattık. Yeni düzenlemeyle birlikte 18 metreküp su kullanan bir abonemizin faturalarında ortalama yüzde 20'lik bir indirim yaptık. Tüm BUSKİ ailesiyle beraber biz de elimizi taşın altına koyduk ve vatandaşlarımıza destek olmak için durmadan canla başla çalışmaya devam ediyoruz."

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.