Bursa’nın fethinin 695 yılı kutlu olsun

Bursa’nın fethinin 695 yılı münasebetiyle Manavlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz yazılı açıklama yaparak kutladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Nis 2021 / Sal 15:17 |
/ 856 Kez Okundu
| |
Manavlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
Bursa'nın fethinin 695 yılı kutlu olsun. Osmanlı Devleti'nin Söğüt'te kurulması ile birlikte fetihlere hız verilmiş Kulacahisar ilk kale olarak fethedildikten sonra Turgut Alp tarafından İnegöl fethedilmiş Osmangazi bundan sonraki hedefinin Bursa olduğunu komutanları ile paylaşmış, fetih mücadelesi başlamış, yıllar süren fetih mücadelesini oğlu Orhan Bey zaferle sonuçlandırmıştır. Böylece Bursa 695 yıl önce 6 Nisan 1326 tarihinde Osmanlı Devleti topraklarına kazandırılmıştır.
Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmuştur Bursa.  Necip Türk Milletinin evlatları, torunları olarak bu toprakları fethederek bizlere vatan kılan değerli ecdadımıza minnettarız. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah. Bu topraklarda kıyamete kadar bayrak inmeyecek, ezanlar susmayacaktır. Hiç kimsenin gücü buna yetmemiştir, yetmeyecektir. Türk milletinin kutlu yürüyüşü hiçbir engel tanımadan devam edecektir.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.