Bursaspor kapanıyor mu?
#İnegöl | Haber Merkezi
29 Kas 2023 / Çar 10:08
/ 1.658 Kez Okundu
| |

Süper Lig'de şampiyonluk görmüş 6 takımdan biri olan Bursaspor, mali anlamda yaşadığı problemleri bir türlü aşamıyor.

2009-2010 sezonunda Süper Lig'de şampiyon olan Bursaspor kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Yeşil-beyazlıların başkanı Recep Günay, kulübün mali anlamda yaşadığı problemleri bir türlü aşamadığını söyledi.

KAPANMA EŞİĞİNE GELDİLER

Kulüp başkanı Recep Günay, bursasporbugün'e verdiği röportajda zor bir dönemden geçtiklerini ve kapanmanın eşiğine geldiklerini açıkladı.

"BURSASPOR'UN YAŞAMA ŞANSI SIFIR"

Yerel basınına açıklama yapan Bursaspor Başkanı Recep Günay, "Onlar da bunu biliyor ve burunlarından kıl aldırtmıyor. Tahta kolay açılmayacak. Yasal ve ekonomik yönlerden başvurular yaptık. Bu bir günde çözülecek bir şey değil. O kadar çok birikmiş ki iki günde nasıl halledeceksin? Açık ve net söyleyeyim, önümüzdeki evraklara göre neden kulübün kapanmak istediği ortada. Bursaspor'un yaşama şansı sıfır. Yasal olarak bir ceza alınmış. Para olarak da çözemezsiniz. Bu cezayı hukuksal yönden kaldırmaya çalışıyoruz. 2 dönem değil 3 dönem cezamız var. Hatta daha fazlası da var. Puan silme cezası ile ilgili de teklif yaptık ve anlaştık. Eğer bu durumu kapatırsak puan silmeyi kapatıyoruz. Biz bunlarla uğraşıyoruz. Kulübün geleceğini kurtarmaya çalışıyoruz. UEFA'ya, CAS'a, TFF'ye şikayetlerde bulunduk. Kamuoyu yapalım da Bursaspor camiası güçlü olarak TFF karşısında dik dursun. Onların vereceği karar kulübün yaşamasına veya kapanmasına neden olacak. Önümüzdeki hafta karar belli olur. Bursaspor camiası büyük olursa bu karar kulübümüzün lehine çıkar"Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.