Bursa'ya gidecekler bu haberi mutlaka okuyun!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Bursa'ya gidecekler bu haberi mutlaka okuyun!
#İnegöl | Haber Merkezi
04 Tem, 2024 / Per 17:57
1 dk okuma / 10.734 Kez Okundu
| |

Bursa'daki yağışın devam etmesiyle birlikte hayat felç oldu. Acemler ve Ataevler Metro İstasyonu olumsuz hava koşulları sonrası kapatılırken Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

 

Bursa yoğun yağmurla mücadele ediyor. Yağan yağmur sonrası ulaşım durma noktasına geldi. Oluşan trafiğin ardından metro seferleri durduruldu. Acemler-Ataevler Metro İstasyonu arasındaki metro istasyonları geçici olarak yolcu girişine kapatıldı. Uyarılar ardı ardına gelirken bir açıklama da Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden geldi.

 METREKARE BAŞINA 41 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Öğleden sonra saat 15.00 civarında oluşan olumsuz hava şartları neticesinde şehrimize özellikle Acemler merkez olmak üzere; Dikkaldırım ve civarı, Hürriyet ve civarı, Odunluk, Sırameşeler ve Konak mahallelerimize 30 dakika gibi kısa bir sürede metrekare başına 41 kg yağış düşmüştür. Yağış düşen şehir merkezi civarında şu ana kadar çağırı merkezimize gelen 525 ihbardan 400'üne müdahale edilmiş olup, çalışmalarımız tüm ekiplerimizle acil bir şekilde devam etmektedir. Oluşan trafik yoğunluğundan dolayı ekiplerimiz ihbarlara ulaşmakta güçlük çekmektedir. Acil bir durum olmadığı sürece trafiğe çıkılmamasını ve vatandaşlarımızdan ekiplerimize yardımcı olmalarını rica ederiz.

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.