BURULAŞ'tan Diyanet mola yeri açıklaması

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
BURULAŞ'tan Diyanet mola yeri açıklaması
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Tem, 2024 / Cmt 17:54
1 dk okuma / 938 Kez Okundu
| |

BURULAŞ sosyal medya hesabından Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki Diyanet'e ait mola yerini kaldırma kararı ile ilgili bilgilendirme paylaşımı yaptı. Eski yönetimin almış olduğu kararı uyguladıklarını belirten BURULAŞ, Müftülük'ten mevcut cami veya mescit yakınında yeni bir lokasyon belirlemelerini İl Müftülüğü'nden beklenen süre içerisinde dönüş olmayınca sözleşmenin dolduğu 1 Temmuz 2024 tarihinde Ocak 2024'te alınan kaldırma kararı uyguladıklarını açıkladı.

 

BURULAŞ, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki Diyanet'e ait mola yerini kaldırma kararı ile ilgili bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan paylaşımlara karşı açıklama metni yayınladı.

2019 yılında İl Müftülüğü'nün yolcular için danışma noktası olarak kurulan "Diyanet Mola" standının kapatılması kararı, 2024 Ocak ayında geçmiş dönem BURULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından alındığını belirten BURULAŞ, geçmiş dönemde alınan bu kararı uyguladıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada BURULAŞ:

"Diyanet Mola standının, uzunca süredir atıl vaziyette bulunduğu ve sair uygunsuzluklara mekan olduğu müdürlüğümüzce tespit edilmiştir. Terminal esnafımız da mola yerinin doğru olmadığını ve kaldırılması gerektiğini önceki dönemde de bu dönemde de BURULAŞ'a bildirmiştir. Kasım 2023'ten bu yana amacına uygun kullanılmadığına, kaldırılması gerektiğine ilişkin görevli personelin tespitleri ve raporları bulunmaktadır. Yine BURULAŞ Genel Müdürlüğümüz konuyla ilgili İl Müftülüğü ile iletişime geçmiş, Müftülük'ten mevcut cami veya mescit yakınında yeni bir lokasyon belirlemelerini iletmiştir. İl Müftülüğü'nden beklenen süre içerisinde dönüş olmayınca sözleşmenin dolduğu 1 Temmuz 2024 tarihinde Ocak 2024'te alınan kaldırma kararı uygulanmıştır. Kamuoyuna duyurulur" şeklinde yazı yayımlayarak kamuoyuna duyuuda bulundu.

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.