BUSKİ doymuyor

İnegöl’ü Ekim ayında susuz bırakan BUSKİ, Mesruriye’de 4 kaynak suyunu 5 yıl süreyle kiraya verecek. İhalenin bedeli 877 bin TL.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
29 Kas 2016 / Sal 19:35 |
/ 3.730 Kez Okundu
| |

5 YIL SÜREYLE KİRAYA VERİLİYOR

İnegöl’de su fiyatlarını 2,5 yılda 4 kat arttıran BUSKİ, doymadı. BUSKİ, şimdi de İnegöl’e bağlı Mesruriye Mahallesi’nde 4 kaynak suyunu, 5 yıl süreyle kiraya vermeye hazırlanıyor. BUSKİ’nin resmi sitesinde ihale şartları yayınlandı.

877 BİN TL BEDELLE

BUSKİ’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada;

 “Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki koordinatları ihale dokümanında belirtilen Bursa İli İnegöl İlçesi Mesruriye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 4 Adet Kaynak Suyunun 5 Yıl Süreyle Kiraya Verilmesi İşi 877.489,20 TL/Bir Yıl tahmini bedel üzerinden BUSKİ İhale Yönetmeliğinin 41’nci maddesi uyarınca açık teklif arttırma usulü ile ihaleye konulmuştur. 4 adet su kaynağından kiraya verilecek toplam debi miktarı Q= 3,50 lt/sn’dir.    

İhalesi 15.12.2016 Perşembe günü saat 11.00’de Sırameşeler Mh. Avrupa Konseyi Bulvarı No: 4/10 16190 Acemler-Osmangazi/Bursa’daki BUSKİ Genel Müdürlüğü İhale Komisyonu Toplantı Odasında yapılacaktır.             Tahmini bedeli 877.489,20 TL/Bir Yıl’dır” ifadelerine yer verildi.

BAŞKAN ÇELİK DİKKAT ÇEKMİŞTİ

İnegöl’de geçtiğimiz aylarda yaşanan su sıkıntısını sosyal medya hesabından değerlendiren Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik;

 “Ülke olarak su fakiri olduğumuzu sanırım herkes biliyordur. Bursa'da su konusunda diğer illere bakarak daha şanslı bir il idi.

 Ancak ne zamana kadar Bursa’da onlarca su fabrikası kurulana dek. Bu fabrikalar nerede su kaynağı varsa Özel İdarelerden kiraladılar.

Bu kaynaklardan dereler oluşuyordu ve akabinde güzelim dereler kurudu, kuruyacak noktasına geldi.

Yetmedi şimdi de Uludağ’ın batısından başlayarak arkalı önlü doğusunda Mezitler’in bitimine kadar ne kadar su kaynağı varsa hepsinin bir firma tarafından kiralandığını duyuyoruz” diye yazmıştı.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.