BUSKİ’den Esenköy açıklaması

Bugün İnegöl’e bağlı Esenköy’de yaşanan olaylardan sonra BUSKİ yazılı açıklama yaptı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
16 Oca 2020 / Per 16:52 | Son Güncelleme: 16 Oca 2020 / Per 16:54
/ 5.866 Kez Okundu
| |
Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, İnegöl Esenköy’de kışın boşa akan kaynak sularını boru hattı ile Yeniceköy Mahallesi’ne ulaştıracak. Böylelikle hem Yeniceköy’ün içme suyu sorunu çözülmüş olurken, kuyuların devre dışı kalmasıyla da önemli bir enerji tasarrufu sağlanmış olacak.
 
BUSKİ, Esenköy Mahallesi’nde yaz aylarında sulama suyu olarak kullanılan, ancak kış mevsiminde boşa akan su kaynağını, yeni yapılacak boru hatları ile Yeniceköy Mahallesi'ne getirecek. Su ihtiyacının bir bölümünü kuyularda pompalarla sağlayan Yeniceköy, böylelikle kuyu suyu yerine daha sağlıklı kaynak suyuna kavuşmuş olacak. Kuyuların devre dışı kalmasıyla da önemli bir enerji tasarrufu sağlanmış olacak.
 
Esenköy’den alınan bu kaynak kış aylarında Yeniceköy’e içme suyu olarak verilecek ve yaz aylarında ise Esenköy Mahallesi'nde tarımsal sulama suyu olarak kullanılmaya devam edilecek.
 
Ayrıca 25 Eylül 2019'da Esenköy Mahalle Muhtarlığına resmi yazı ile konu hakkında bilgi verilirken, alınan su kaynağının yazın sulama sezonu başladığında Esenköy Mahallesi sakinlerine iade edileceği özellikle belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.