Çardak Cami Kavşağı’nda alışma süreci yaşanacak

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban yaptığı açıklamada Çardak Cami Kavşağı’nda bazı sıkıntıların yaşandığını bunun alışma süreci ile aşılacağını ifade etti.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
22 May 2020 / Cum 12:49 |
/ 16.075 Kez Okundu
| |
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Çardak Cami Kavşağı ile alakalı bazı sıkıntıları gözlemlediklerini ifade ederek, alışma süreci ile bu problemlerin aşılacağını ifade etti.

BARİYER UYGULAMASI GELEBİLİR
“Bir taraftan eksikleri gideriyoruz, yol çizgilerini tamamlıyoruz. Kavşağa bakan alanlarda bir bariyer uygulaması getirebiliriz, kavşağın ağızlarına araç parketme ile ilgili sıkıntılar gözlemliyoruz.  Birde trafik lambaları ile ilgili dönüşlerde sadece dönüşte durması gereken araçlar varken diğer araçların da beklediğini görüyoruz. “

KISMİ ZORLUKLAR GÖRÜYORUZ
“Yenişehir caddesinden gelen vatandaşların, özellikle Nuri Doğrul’a akarken sağlı kontrollü geçebilir diye düşünüyoruz, bunları arkadaşlarım notlarına aldı. Eski Ankara Caddesi tarafından gelipte Nuri Doğrul’a dönüşte kısmı zorluk görüyoruz.”

BU BİR UYUM SÜRECİ
“Bu bir uyum süreci, nihayetinde sistemi değiştirdik, bu yeni bir uygulama bir alışma süreci yaşanacak. Mesela U dönüşü yapılmaz yerde bir U dönüşü yapıldığını görüyoruz, park edilmemesi gereken alanlarda parklanmalar görüyoruz. Ben bunları sorun olarak görmüyorum gerekli tedbirleri alacağız önlemleri alacağız. Biz şuan işin rötuşlu kısımları tamamlayacağız. Biz şuanda o bölgede bisiklet park yerlerini uygun noktalara koyabilir miyiz bunu düşünüyoruz. İnsanlar bisiklette kullanıyor bisikleti yaygınlaştırmalıyız. Bunlar bizim araç trafiği konusunda iyi günlerimiz, cadde ve sokaklarımız aynı ve araç trafiğimiz her gün artıyor. Bizim ilave çözümler ve farklı alternatifler ortaya koymamız lazım.”

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
hd / 22 May 2020 / Cum 14:08
Çarşı içinden gelen yol kontrolsüzce bağlanmış ve ışık konulmuş , millet önüne atlayan çakallar, neden yol vermiyosun ışığa kaldık diyenler yüzünden çok birbirini yer. Oto park alanları ve kaldırımlar genişletilmiş, inatla trafiği sıkıştırmak için yapılmış sanki. O yoldaki en büyük sorun araç parkları idi zaten. Boşu boşuna kaynak harcanmış bir kaç sene sonra tekrar yapılır.
samet / 22 May 2020 / Cum 14:29
Trafiğin en yoğun aktığı sanayi tarafından belediye tarafına ve çarşı içinden dönüp belediye tarafına gitmek isteyenler için yol zorlaştırılmış ama trafiğin daha az yoğun geldiği kaşıkçıdan akyollu ya gelenler için kolaylaştırıldığı ki ne gere varsa artık saçma sapan bir iş olmuş.